Пришибська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Кременчуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Дата: 07.04.2021 16:31
Кількість переглядів: 390

Безпека та здоров’я на роботі

 

Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вищою за цінність здоров’я та життя людини.

Захист кожного працівника потребує чималих зусиль, адже часто  виконання професійних обов’язків пов’язане з великими небезпеками. Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства, а збереження здоров’я та життя працівників залежить від кожного, хто бере участь у трудовій діяльності. Саме тому важливо пам’ятати, що дотримання законодавства у сфері охорони праці, розвиток культури охорони праці у суспільстві є запорукою збереження здоров’я працівників та найціннішого – людського життя.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблем у сфері охорони праці, а також з метою створення та просування культури охорони праці, що сприятиме зниженню щорічної смертності на робочих місцях. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими працівниками в 1989 році у пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

В Україні вперше цей день був відзначений у 2003 році.

У цей день більш ніж у ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

У 2021 році за рекомендацією Міжнародної організації праці девіз Дня охорони праці: “Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР”. БЗР – це безпека та здоров’я на роботі.

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля. На підприємствах України упродовж 2020 року було зафіксовано 6 646 нещасних випадків, на які складено акти за формою Н-1/П (пов’язані з виробництвом), що на 51,3% більше, ніж у 2019 році, із них 3 054 – випадки гострого професійного захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19. Гострі профхвороби склали за підсумками минулого року 46%  від загальної кількості нещасних випадків.

Водночас, без врахування гострих професійних захворювань на COVID-19, кількість нещасних випадків зменшилась на 18,3% – з 4 394 у    2019 році до 3 592 у 2020 році. Кількість смертельно травмованих осіб зменшилась із 410 до 327, що дорівнює 20,2 відсотка.

         Статистика чітко показує, що найчастіше випадки травматизму на виробництві стаються під час зниження уваги працівника. Це, як правило, відбувається наприкінці робочого дня, у кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт правила техніки безпеки часто викарбовуються ціною здоров’я та життя працівників.

Формувати ставлення до безпеки праці потрібно з дитинства. Тому щорічно в нашій державі проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей” з метою формування в підростаючого покоління серйозного ставлення до безпеки та особистої відповідальності на робочих місцях.

Цьогоріч Полтавщина представила понад 700 дитячих робіт на конкурсі дитячого малюка, серед яких 115 робіт від юних художників м. Кременчук та Кременчуцького району. Серед переможців конкурсу восьмирічна кременчужанка Лідія Шевцова, яка посіла ІІ місце у першій віковій категорії.

            Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

Закликаємо роботодавців, профспілки, керівників і працівників підприємств, установ, організацій сприяти організації гідних і безпечних умов праці для працівників та долучитися до роботи з формування культури безпеки й гігієни праці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь