Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Пришибської сільської ради

опубліковано 16.11.2023

Міграційна служба Полтавщини: відповідаємо на актуальне запитання

Отже, чи може батько отримати закордонний паспорт дитини, якщо документи на оформлення подавала мати?

Відповідь - так.

Це можливо, якщо під час подання заяви-анкети на оформлення закордонного паспорта дитині (у віці до 12 років) один з батьків визначить другого з батьків (опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, рідних (повнорідних та неповнорідних) сестру, брата, діда, бабу), який буде отримувати виготовлений закордонний паспорт.

Крім того, виготовлений паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, ЗА УМОВИ ПРИСУТНОСТІ ОСОБИ, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, оскільки під час видачі необхідно пройти процедуру верифікації.

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

опубліковано 03.07.2023

ІНФОРМАЦІЯ  УПРАВЛІННЯ ДМС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Державна міграційна служба удосконалює сервіс перевірки стану готовності документів: що змінюється

Щоби дізнатися, на якій стадії виготовлення документи, українці активно користуються онлайн-сервісом «Перевірка стану оформлення документів» на офіційному сайті ДМС.

За допомогою цього сервісу можна перевірити стан оформлення таких документів, як:

паспорт громадянина України для виїзду за кордон; ID-картка;

посвідка на тимчасове проживання; посвідка на постійне проживання; дозвіл на імміграцію в Україну;

продовження строку перебування в Україні.

Важливо, що відтепер за допомогою цього сервісу українці отримали можливість дізнатися і про відмову в оформленні того чи іншого документа, а саме після перевірки на екрані буде висвітлюватися наступне повідомлення: «Відмовлено в оформленні документа (дата). Для отримання детальних роз’яснень рекомендуємо звернутися за місцем подачі документів».

Зазначимо, що причини відмови в оформленні паспортних документів зазначені в постановах Кабінету міністрів України №302, п. 100 від 25 березня 2015 р. та №152, п. 82 від 7 травня 2014 р.

Звертаємо увагу! Стан оформлення документа можна перевірити вже з наступного дня після подання заяви до територіального підрозділу ДМС.

Нагадуємо, оформити паспорт громадянина України чи закордонний під час воєнного стану можна НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби у Полтавській області.

Виникли питання - отримати консультацію можна за номером телефону:

• «гаряча» лінія ‒ (0532) 60-89-69;

Не мали змоги чи забули забрати замовленні паспортні документи: скільки вони зберігаються?

Скільки оформлена ID-картка громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон зберігається в підрозділах міграційної служби? – міграційна служба Полтавщини відповідає на актуальне запитання.

Отже, виготовлені ID-картка та паспорт для виїзду за кордон зберігаються у підрозділах міграційної служби протягом двох років. Також громадяни мають можливість написати заяву і продовжити термін зберігання свого паспортного документа до трьох років.

Проте, звертаємо увагу, що до закінчення дії воєнного стану та обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19 в Україні, оформлені документи зберігатимуться

• підрозділах міграційної служби необмежений термін.

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Міграційної служби у Полтавській області про фотографування дітей на закордонний паспорт

Після досягнення 12-ти років дитину фотографують у підрозділі під час оформлення документів (безкоштовно).

До 12 років можливі два варіанти:

безкоштовно сфотографувати дитину у підрозділі — звичайно, якщо вона зможе спокійно дивитися в камеру і не боїться фотоспалаху (працівники роблять кілька спроб, серед яких можна обрати найкращий знімок);

подати для сканування одну кольорову матову фотокартку 10×15 см — це стосується, зокрема, немовлят. Фото має бути якісним і відповідати чинним стандартам, тому радимо замовити його у професійному ательє.

До 16 років документи на закордонний паспорт дитини подає один з батьків, при чому після 14 років — виключно на підставі ID-картки, а не свідоцтва про народження. У кожному разі присутність дитини разом з батьками (одним із них) є обов'язковою!

Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.