Пришибська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

ОГОЛОШЕННЯ

опубліковано 05.09.2024

    Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним. Кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру.

Зокрема, йдеться про алгоритм дій у разі радіаційної аварії.

Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати.

Детальніше дивіться на світлинах.

Фото без опису

 

Фото без опису

 

 

Хімічна аварія – це подія техногенного характеру з викидом небезпечних хімічних речовин в атмосферу, що загрожує життю та здоровʼю людей.

Такі аварії небезпечні не тільки для працюючих на підприємствах, а й для розміщених поблизу підприємств, навчальних закладів, установ, населених пунктів, сільськогосподарських полів і лісових масивів.

Важливо дотримуватися вказівок місцевої влади та ДСНС. Тож одразу після оголошення тривоги внаслідок надзвичайної ситуації відкрийте офіційні повідомлення установ та виконуйте те, що вказано в їх алгоритмах.

Правила поведінки при виникненні хімічної аварії дивіться на світлинах.

Фото без опису

Фото без опису

опубліковано 28.08.2024

 Де отримати, обміняти чи поновити паспорт?

Фото без опису

Міграційна служба Полтавської області нагадує: оформити або відновити паспортні документи можна у будь-якому підрозділі незалежно від місця реєстрації.

Адміністративні послуги доступні у 20 підрозділах Міграційної служби Полтавської області. З переліком підрозділів можна ознайомитись на нашому сайті за посиланням https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Паспортні документи можна оформити звернувшись безпосередньо до підрозділів у поточну чергу або записатись на прийом за допомогою онлайн-сервісу «Електронна черга».

 

У підрозділах міграційної служби вартість оформлення документів складає:

Паспорт громадянина України:

  • нетерміновий – 504 грн.(20 робочих днів);
  • терміновий – 874 грн (10 робочих днів).

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

  • нетерміновий – 958 грн (20 робочих днів);
  • терміновий – 1598 грн (7робочих днів).

Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

Звертаємо увагу! Під час повітряної тривоги надання адміністративних послуг зупиняється. Не ігноруйте повітряні тривоги, бережіть себе і своїх близьких!

 

опубліковано 24.08.2024

УВАГА! РОЗШУК!

Фото без описуопубліковано 20.08.2024

Обережно: Холера !!!

 

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерієюVibriocholerae О1або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

 

Фото без опису      Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму. Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або носій вібріонів. Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упродовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді — 2 тижнів і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин — декількох місяців. Під час кип'ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі.

Характерні симптоми холери:

- частий, до 10 і більше разів на добу, пронос. При цьому людина втрачає багато рідини - до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;

- через втрату з рідиною мікроелементів з'являються м'язові судоми, частіше за все - починаючи з литкових м'язів;

- загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;

- холодна шкіра (холера - одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла);

- шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою (так звані «руки прачки»);

- задишка, різка слабкість.

При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна. При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря!

Профілактика холери.

Щоб уникнути захворювання, дотримуйтесь простих правил:

- не купуйт епродукти харчування, зокрема - рибу, у місцях стихійної торгівлі;

- не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;

- дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;

- використовуйте чисту воду;

- мийте овочі і фрукти перед вживанням;

- ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.

Кип'ятіння вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, в хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.

У разі появи ознак гострої кишкової інфекції – не чекайте розвитку захворювання – негайно зверніться до лікаря.

                              

опубліковано 15.08.2024мм

Фото без опису  Улюблений сезон цієї небезпечної хвороби літо-осінь, коли господині активно займаються консервацією продуктів. Саме консерви – овочеві, фруктові, грибні, м’ясні, рибні стають основною причиною захворювання. А також споживання копченостей, в’яленої та сушеної риби, особливо приготовлених у домашніх умовах з порушенням гігієни, та продукція, упакована під вакуумом.

Ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико - інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікроорганізмами групи клостридій.

Збудник Clostridium botulіnum постійно існує в ґрунті, він утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин, гинуть при температурі 1200 С через 30 хвилин). Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Зараження людини ботулізмом відбувається під час вживання продуктів тваринного і рослинного походження, забруднених клостридіями.

Характерно, що спори клостридій знаходяться в зараженому продукті нерівномірно, а зосереджені у визначених ділянках. Тому з однієї банки або одну і ту ж копчену рибу може їсти вся сім’я, а захворіти можуть лише один або кілька людей, які споживають в їжу ті ділянки продукту, в яких були спори збудника та ботулінічний токсин.

Загальноприйняті в домашніх умовах способи обробки харчових продуктів, такі як консервування в банках, копчення, маринування, соління та інші, не приводять до знищення збудників ботулізму і їх спор і при тривалому збереженні в цих продуктах може утворитися токсин.

Токсин клостридій – ботулотоксин – починає вироблятися тільки без доступу кисню.

В створених умовах, де відсутній кисень, наприклад в герметично закритих консервованих овочах, фруктах і грибах, які були погано промиті і оброблені термічно або непатраній рибі - мікроби ботулізму проростають і виробляють токсин. Саме такі умови створюються при домашньому консервуванні м’яса, риби, птиці, грибів та приготуванні соленої, копченої риби, м’яса, птиці.

Слід пам’ятати: інфіковані ботулізмом харчові продукти не змінюють своїх зовнішніх ознак. Виняток — консерви, у разі інфікування Clostridium botulinum бувають здуті — бомбажні.

Клінічна картина ботулізму залежить не від типу збудника, а від дози токсину та початку введення лікувальної антитоксичної сироватки.

Інкубаційний період (період часу від моменту зараження до клінічних проявів) при ботулізмі становить від кількох годин до 2-8 діб. Чим він коротший, тим важче отруєння. При найбільш важких випадках інкубаційний період не більше 24 годин.

Клінічний перебіг ботулізму найчастіше поступовий. За всією розмаїтістю симптоматики початкового періоду захворювання виділяють три найтиповіші варіанти його розвитку:

- з диспептичним синдромом,

- з розладом зору,

- з порушенням дихання.

Перші ознаки, що мають насторожити: порушення зору, виникнення м’язової слабкості, поява сухості у роті, відчуття «туману», двоїння предметів, «сітка» перед очима, далекозорість.

Оскільки ботулізм важке захворювання, що викликає незворотні наслідки і може призвести до смерті хворого, займатися самолікуванням категорично не рекомендується.

З метою попередження випадків захворювання краще завжди дотримуватись профілактичних заходів щодо виникнення ботулізму:

- насамперед – це суворе дотримання основних санітарно-гігієнічних правил при обробці, зберіганні та приготуванні продуктів харчування і сировини;

- ретельно промивати та просушувати овочі, особливо гриби перед консервуванням, дотримуватися температурного режиму при виготовленні консервів;

- не їсти консерви з бомбажом або при підозрі на недоброякісність;

- не купувати на стихійних ринках копчену, солену та в’ялену рибу, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю;

- купуючи сушену та в’ялену рибу промислового виробництва, навіть в закладах торгівлі, звертайте увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності;

- вживати грибні та рибні консерви тільки промислового виготовлення, так як технологія та рецептура їх приготування розроблена з врахуванням профілактики ботулізму та з проведенням відповідного лабораторного контролю;

- необхідно ретельно очищати і промивати продукти проточною водою, швидко і ретельно видаляти кишки при післязабійному розчленуванні туші, чистити рибу негайно після вилову, для консервування використовувати лише свіжі, доброякісні продукти;

- необхідно суворо дотримуватись рекомендованих правил обробки банок та теплової обробки продуктів. Домашні консерви потрібно зберігати в холодильнику, в прохолодному місці і бажано короткий термін.

Будьте обережні! Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей. Прислухайтесь до вищевказаних порад.

 

 

опубліковано 13.08.2024

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без опису

опубліковано 06.08.2024

Шаную Воїнів, біжу за Героїв України!”: триває реєстрація на 7-й Всеукраїнський забіг до Дня пам’яті захисників України

Забіг входить до переліку заходів з відзначення у 2024 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Цьогорічний забіг відбудеться у суботу 31 серпня.

Фото без опису
Кожен Учасник Забігу може пробігти обрану ним дистанцію (2 км, 5 км або 10 км) із закріпленим на футболці іменем знайомої або незнайомої людини, яка віддала життя в боротьбі за територіальну цілісність України у період з 2014 по 2024 роки та поділитися життєписом Героя з тегами #БіжуЗаГероя_2024 та #забіг2024 у соціальних мережах.

Зареєструватися можна за посиланнями:

на забіг в Україні: https://timer.newrun.com.ua/event/121

за кордоном: https://timer.newrun.com.ua/event/122

Реєстрація відкрита до 13 серпня 2024 року.

Забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України" — наш вияв подяки військовослужбовцям та їхнім сім’ям за внесок у збереження територіальної цілісності країни.

 

опубліковано 01.07.2024

У лісах Полтавщини надзвичайний рівень пожежної небезпеки - відвідувати ліси заборонено!

Фото без опису

   У зв'язку з надзвичайно сухою та спекотною погодою, у більшості областей України, зокрема й на території Полтавської області, переважає найвищий - 5 рівень пожежної небезпеки.

  У філіях Слобожанського лісового офісу працює 40 рейдових бригад, які постійно контролюють за пожежною ситуацією у лісах, особлива увага - хвойним насадженням. Лісівники постійно проводять ряд профілактичних заходів, аби убезпечити ліс від вогню: прокладають мінералізовані смуги та розриви, перекривають позапланові дороги, підрізають гілки у хвойних молодняках, проводять роз'яснювальну роботу з населенням.

Проте для ефективного запобігання загорянням, важливе розуміння громадян та дотримання ними елементарних правил пожежної безпеки в лісах, адже 90% випадків лісових пожеж стається через людську недбалість.

Аби не допустити загорянь у лісах, слід дотримуватися наступних правил:

-не розводити багаття у лісі та лісопосадках

-не заїжджати на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортними засобами

-не палити, не кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

-не залишати у лісі просочене мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

-не випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

  Для безпечного відпочинку лісівники створили цілу мережу рекреаційних пунктів, де можна комфортно відпочити, без шкоди для лісу, тож додаємо посилання на мапу цих пунктів: https://e-forest.gov.ua/rekreatsiia/...

  При 5 рівні небезпеки й до завершення воєнного стану відвідувати ліси на території областей КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО!

 Застерігаємо - порушення правил пожежної безпеки у лісах тягне за собою адміністративну, або ж кримінальну відповідальність.

Будьте відповідальні! Бережіть ліс від вогню! У разі виявлення загоряння в лісі - негайно телефонуйте за номером “101".

 

опубліковано 20.06.2024

Повідомлення

про проведення установчих зборів

Фото без опису

опубліковано 10.06.2024

Опитувальний лист

Пришибська сільська територіальна громада

 

Всім доброго дня!

В рамках розробки Стратегії розвитку Пришибської сільської територіальної громади  на 2025-2029 роки Робоча група проводить це опитування для визначення основних проблем, які, на Вашу думку, існують в громаді та перспектив розвитку громади на майбутнє.

Ваша думка для нас є важливою та обов’язково буде врахована при визначенні пріоритетних завдань та шляхів розвитку Пришибської сільської об'єднаної територіальної громади!

Ця анкета є анонімною! Анкетування займе 5-7 хв. Ваша думка для нас дійсно важлива!

 

1. Ваш населений пункт: ____________________________________

 

2. Ваш рід занять:

□ Підприємець

□ Найманий працівник

□ Службовець

□ Студент

Домогосподарка

Пенсіонер (ка)

Безробітний (на)

 

3. Ваш вік:

до 20 років

20-25

26-40

41-50

51-60

понад 60

 

4. Вкажіть, будь-ласка, Вашу стать:

□ чоловіча

□ жіноча

 

5. Оцініть факт створення Пришибської сільської територіальної громади:

Дуже погано

Скоріше погано

Ще не можу сказати чи погано, чи добре

Скоріше добре

Дуже добре

6. Яким із нижче запропонованих тверджень Ви б охарактеризували нашу громаду:

Тут приємно мені жити

Я хочу, щоб тут жили мої діти

Я просто змушений тут жити

Тут є де і як себе реалізувати

Тут немає перспектив

Я виїду звідси при найменшій можливості

Я рекомендую свою громаду для проживання своїм знайомим

 

7. Чи маєте Ви тут власну нерухомість?

Так

Планую придбати

Ні

Планую продати

 

8. Як загалом Ви оцінюєте рівень безпеки у Вашій громаді?

Дуже небезпечно

Швидше небезпечно

Середньо

Швидше безпечно

Цілком безпечно

Інше

 

9. Як Ви оцінюєте рівень нинішнього стану показників громади, які представлені в цій таблиці?

ПОЗНАЧТЕ ОДИН ВАРІАНТ У КОЖНОМУ РЯДКУ

 

Незадовільно

Задовільно

Добре

Дуже добре

Не можу оцінити

Якість комунальних послуг

 

 

 

 

 

Стан доріг

 

 

 

 

 

Стан тротуарів

 

 

 

 

 

Рівень задоволення культурних потреб

 

 

 

 

 

Медичне забезпечення

 

 

 

 

 

Рівень надання освітніх послуг

 

 

 

 

 

Робота дошкільних установ

 

 

 

 

 

Екологічний стан

 

 

 

 

 

Інфраструктура відпочинку та дозвілля

 

 

 

 

 

Безпека мешканців

 

 

 

 

 

Умови для започаткування та ведення власного бізнесу

 

 

 

 

 

Можливості працевлаштування

 

 

 

 

 

 

10. Як Ви оцінюєте в нашій громаді якість надання наступних комунальних послуг?

ПОЗНАЧТЕ ОДИН ВАРІАНТ У КОЖНОМУ РЯДКУ

 

Незадовільно

Задовільно

Добре

Дуже добре

Не можу оцінити

Благоустрій населеного пункту

 

 

 

 

 

Вивіз сміття

 

 

 

 

 

Водовідведення

 

 

 

 

 

Водопостачання

 

 

 

 

 

Вуличне освітлення

 

 

 

 

 

Якість послуг загалом

 

 

 

 

 

 

11. Як Ви оцінюєте в нашій громаді наступні освітні послуги?

ПОЗНАЧТЕ ОДИН ВАРІАНТ У КОЖНОМУ РЯДКУ

 

Незадовільно

Задовільно

Добре

Дуже добре

Не можу оцінити

Забезпечення підручниками

 

 

 

 

 

Матеріально-технічне оснащення

 

 

 

 

 

Наяність місць у дитсадках

 

 

 

 

 

Підвіз до школи

 

 

 

 

 

Якість навчання

 

 

 

 

 

Якість харчування

 

 

 

 

 

Якість позашкільної освіти

 

 

 

 

 

Якість послуг загалом

 

 

 

 

 

 

12. Як Ви оцінюєте в нашій громаді наступні медичні послуги?

ПОЗНАЧТЕ ОДИН ВАРІАНТ У КОЖНОМУ РЯДКУ

 

Незадовільно

 

Задовільно

 

Добре

 

Дуже добре

 

Не можу оцінити

 

Безкоштовне лікування

 

 

 

 

 

Доступність послуг лікарів-фахівців

 

 

 

 

 

Імунізація

 

 

 

 

 

Можливість викликати "швидку"

 

 

 

 

 

Швидкість прибуття швидкої

 

 

 

 

 

Якість послуг загалом

 

 

 

 

 

 

13. Як Ви оцінюєте в нашій громаді наступні соціальні послуги?

ПОЗНАЧТЕ ОДИН ВАРІАНТ У КОЖНОМУ РЯДКУ

 

Незадовільно

Задовільно

Добре

Дуже добре

Не можу оцінити

Догляд за людьми похилого віку

 

 

 

 

 

Допомога людям з інвалідністю

 

 

 

 

 

Допомога сім'ям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах

 

 

 

 

 

Допомога багатодітним сім'ям та будинкам сімейного типу

 

 

 

 

 

Інформування про види допомог

 

 

 

 

 

Натуральна, матеріальна допомога

 

 

 

 

 

Якість послуг загалом

 

 

 

 

 

 

14. Як Ви оцінюєте в нашій громаді наступні послуги в сфері культури та спорту?

ПОЗНАЧТЕ ОДИН ВАРІАНТ У КОЖНОМУ РЯДКУ*

 

Незадовільно

Задовільно

Добре

Дуже добре

Не можу оцінити

Діяльність бібліотек

 

 

 

 

 

Діяльність будинку культури

 

 

 

 

 

Діяльність музичної школи

 

 

 

 

 

Можливість займатися спортом

 

 

 

 

 

Доступність спортивних майданчиків

 

 

 

 

 

Можливість брати участь в культурних заходах, гуртках, секціях

 

 

 

 

 

Якість послуг загалом

 

 

 

 

 

 

15. Оцініть, будь ласка, ефективність роботи Пришибської сільської ради

ПОЗНАЧТЕ ОДИН ВАРІАНТ У КОЖНОМУ РЯДКУ

 

Незадовільно

Задовільно

Добре

Дуже добре

Не можу оцінити

Відкритість та прозорість

 

 

 

 

 

Доступність спеціалістів

 

 

 

 

 

Компетентність спеціалістів

 

 

 

 

 

Швидкість отримання адміністративних послуг

 

 

 

 

 

Якість послуг загалом

 

 

 

 

 

 

16. Що на Вашу думку, заважає розвитку громади? (НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ)*

Недостаття громадська ініціативність та активність мешканців

Безробіття

Відсутність можливості для самореалізації

Несприятливі умови для розвитку підприємництва

Засміченість довкілля

Забруднення питної води

Недостатня інформованість про громаду за її межами

Поширення злочинності, алкоголізму, наркоманії

Зношеність інженерних мереж (водопостачання, водовідведення)

Відсутність зовнішніх інвестицій

Низька якість (відсутність) дорожнього покриття між населеними пунктами в громаді

Низька якість дошкільної освіти

Низька якість середньої освіти

 

17. В якій послідовності Ви б розмістили нижче представлені завдання, які необхідно здійснити для розвитку громади (від 1 до 10)

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Зменшення рівня безробіття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Покращення якості надання послуг водопостачання, водовідведення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ремонт та модернізація вулиць

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ремонт доріг між населеними пунктами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток малого та середнього бізнесу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Благоустрій населених пунктів громади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Покращення освітлення населених пунктів громади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток сфери довкілля, відпочинку та спорту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сприяння розвитку промислових підприємств

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підтримка фермерства

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18. Чи вірите Ви у реалізацію завдань, вказаних у пункті 16*

Швидше так

Швидше ні

 

19. Якщо "так", дайте відповідь на наступне питання. Яким є на Вашу думку основний ресурс громади для подальшого розвитку (зазначте одну відповідь)

Вигідне географічне становище

Хороша інфраструктура до основних міст та ринків

Активність/підприємливість мешканців громади

Місцеві підприємства і підприємці

Іноземні інвестори

Вільні земельні ділянки

Вільні промислові приміщення

Прогресивна та дієва місцева влада

 

20. Які напрями економічного розвитку нашої громади Ви вважаєте пріоритетними?

МОЖЕТЕ ВІДЗНАЧИТИ НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ ВАРІАНТІВ*

Вітрова та сонячна енергетика

Оптова торгівля сільгосппродукцією

Переробка сільгосппродукції

Підприємництво у сфері торгівлі та наданні послуг

Сільське господарство (рослиництво)

Сільське господарство (садівництво та ягідництво)

Сільсье господарство (твариництво)

Створення природоохоронних територій (національні парки, заповідники тощо)

Туризм та рекреація

Харчова промисловість

Легка промисловість

 

21. Які сфери життя нашої громади мають фінансуватися з бюджету громади у першу чергу?

МОЖЕТЕ ВІДЗНАЧИТИ НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ ВАРІАНТІВ

Адміністративні послуги

Водопостачання та водовідведення

Вуличне освітлення

Громадська безпека

Діяльність установ культури

Освіта і дошкільне виховання

Охорона здоров'я

Прибирання та вивіз сміття

Ремонт доріг

Розвиток фізкультури і спорту

Соціальна допомога

Утримання кладовищ

 

22. Які завдання / напрями є найважливішими для повоєнного відновлення/розвитку Вашої громади? (виберіть варіанти за пріоритетністю та позначте послідовність виконання завдань (перше, друге, третє і т.д., в якому перше - найважливіше)

Поліпшення стану й ремонт доріг між населеними пунктами

Ремонт вуличного покриття та тротуарів

Поліпшення системи водопостачання та водовідведення

Поліпшення якості надання адміністративних послуг

Створення умов для залучення інвестицій

Використання місцевих природних ресурсів

Розвиток малого та середнього бізнесу

Благоустрій населених пунктів громади

Підтримка фермерства та кооперативного руху

Поліпшення освітлення населених пунктів громади

Розвиток сфери дозвілля, відпочинку, спорту

Розвиток системи освіти, зокрема професійно-технічної

Розширення можливостей для працевлаштування

Забезпечення якості безпеки громади

Розвиток системи медичного обслуговування

Активізація та залучення мешканців до управління громадою

Інтеграція ВПО до суспільного життя в громаді

Будівництво/ремонт житла

Молодіжний розвиток

Розвиток туризму

Енергоефективність та енергонезалежність громади

Знання та освіта

Будівництво соціальної/комунальної інфраструктури

Інше________________________________________________

 

23. Чи вірите Ви у реалізацію завдань, вказаних в пункті 22?

Так

Швидше так

Ні

Швидше ні

Інше ______________________________________________

 

24. Чи є у Вас бажання особисто брати участь в реалізації проєктів з підвищення рівня благоустрою Вашої громади та комфорту життя її мешканців (побудова дитячих майданчиків, ремонт приміщень, утилізація сміття, насадження дерев тощо)?

Так, за власні кошти

Так, якщо будуть надані кошти на реалізацію проєкту

Так, як учасник програми «Громадський бюджет»

Так, якщо будуть надані кошти на реалізацію проєкту та я отримаю за це матеріальну винагороду

Не маю бажання брати у цьому участь

Інше________________________________________________

 

25. Що, на Вашу думку, заважає розвитку громади (вибрати 3 основних)?

Недостатня громадська ініціативність та активність мешканців

Безробіття

Відсутність можливості для самореалізації, забезпечення змістовного дозвілля

Несприятливі умови для розвитку підприємництва

Засміченість довкілля

Недостатня інформованість про громаду за її межами

Поширення злочинності, алкоголізму, наркоманії

Зношеність інженерних мереж (водопостачання, водовідведення)

Недостатня підприємливість мешканців громади

Відсутність зовнішніх інвестицій

Відсутність внутрішніх інвестицій

Низька якість (відсутність) дорожнього покриття між населеними пунктами в громаді

Значна частка населення старшого працездатного віку

Низька якість дошкільної освіти

Низька якість середньої освіти

Недостатність людських ресурсів

Недостатність знань

Інше________________________________________________________

 

26. Яким є, на Вашу думку, основний ресурс громади для подальшого розвитку ( оберіть 3 варіанти)?

Вигідне географічне положення

Корисні копалини на території громади

Активність/підприємливість мешканців громади

Місцеві підприємства і підприємці

Іноземні інвестори

Вільні земельні ділянки у громаді

Вільні промислові приміщення

Цікаві туристичні об‘єкти

Приваблива природа

Прогресивна та дієва місцева влада

Інше ________________________________________________________

 

27. Якою Ви бачите громаду у майбутньому (через 5-10 років?) (опишіть своїми словами)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Опитувальник для жителів за посиланням: https://forms.gle/A2JEDhGbHLSGRPUg9

 

опубліковано 10.06.2024

Опитувальний лист

Пришибська сільська територіальна громада

 

Всім доброго дня!

В рамках розробки Стратегії розвитку Пришибської сільської територіальної громади на 2025-2029 роки Робоча група проводить це опитування серед підприємців для визначення основних проблем, які, на Вашу думку, існують в громаді та перспектив розвитку громади на майбутнє.

Ваша думка для нас є важливою та обов’язково буде врахована при визначенні пріоритетних завдань та шляхів розвитку Пришибської сільської територіальної громади!

Ця анкета є анонімною! Анкетування займе 5-7 хв. Ваша думка для нас дійсно важлива!

 

1. Місце реєстрації Вашого бізнесу____________________________________

 

2. Коли було створене Ваше підприємство?

□ після 2014 року (починаючи з 2015 року)

2011-2014 рр.

2005-2010 рр.

□ до 2005 року (1990-2004 рр.)

□ до 1990 року

 

3. Основний власник Вашого підприємства?

Держава

Громада

Фізичні особи (в т.ч. ФОП)

Українські юридичні особи

Іноземні суб’єкти

Спільне підприємство

 

4. Який основний вид економічної діяльності Вашого підприємства?

(НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ)

Сільське господарство

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

Переробна промисловість

Постачання електроенергії, газу пари та кондиційованного повітря

Водопостачання; каналізація, поводження з відходами

Будівництво

Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоціклів

Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність

Тимчасове розміщування й організація харчування

Інформація та телекомунікації

Фінансова та страхова діяльність

Операції з нерухомим майном

Професійна, наукова та технічна діяльність

Діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування

Державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування

Освіта

Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги

Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок

Надання інших видів послуг

Діяльність домашніх господарств

Інше (зазначте, що саме)________________________________________

 

5. Оберіть основні сфери вашої діяльності (не більше 3-х)

Виробництво промислової продукції

Виробництво – легка промисловість

Виробництво – харчова промисловість

Виробництво – переробка сільськогосподарської продукції

Будівництво та ремонт будівель і споруд

Оптова торгівля промисловою продукцією

Оптова торгівля харчовими продуктами

Роздрібна торгівля

Ресторанне господарство

Надання побутових послуг

Електро, водо, теплопостачання

Транспортне обслуговування

Постачання інтернет послуг та телефонії

Юридичні, консультаційні послуги

Інші послуги, __________________________________________________

 

6. Яка середньооблікова чисельність Ваших працівників?

________________________________________________________________

 

7. Зазначте відсоток загального обсягу збуту (товари і послуги) Вашого підприємства, який припадає на покупців у таких зонах (сума відсотків має дорівнювати 100%):

 

0%

10%

20%

30%

40%

50%

60%

70%

80%

90%

100%

У межах громади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У межах району

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У межах області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші області України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За межі України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Які зміни у збуті Ви очікуєте в 2025 році?

□ Зростання

□ Без змін

□ Зменшення

□ Припинення діяльності

 

9. Скільки працівників з повним робочим днем, за Вашою оцінкою, працювали чи працюватимуть на Вашому підприємстві в зазначені нижче періоди?

 

1-5 осіб

6-20 осіб

21-50 осіб

більше 50 осіб

П’ять років тому (2019)

 

 

 

 

Минулий рік (2023)

 

 

 

 

Поточний рік (2024)

 

 

 

 

Наступний рік (2025)

 

 

 

 

До 2029 року включно

 

 

 

 

 

10. Чи відчуваєте Ви нестачу спеціалістів певних специфічних професій, навичок персоналу, які є важливими для майбутнього розвитку Вашого підприємства?

Так

Ні

Зараз ні, але очікуємо в найближчому майбутньому

 

11. Ви плануєте інвестувати у збільшення виробництва продукції (послуг) у громаді?

Так у поточному році

Так у 2025 році

Можливо у майбутньому

Не плануємо нових інвестицій

 

12. Чи розглядаєте можливість (в цей час або в майбутньому) перенести всю або частину своєї діяльності до іншої громади?

Так

Ні

Важко сказати

 

13. Якщо «так», то що є основною причиною переносу діяльності?

(назвіть не більше 3-х)

Зміна ринкової кон’юнктури

Не має можливості розширити виробничі приміщення

Відсутність землі для розширення

Надмірний податок на землю та нерухоме майно

Надмірна вартість оренди комунального майна/землі

Відсутність потужності електропостачання, нерегулярність подачі електроенергії

Відсутність очисних споруд і можливості їх облаштування

Надмірний тиск на підприємство з боку контролюючих органів

Погана транспортна доступність до основних ринків/споживачів

Відсутність необхідної кількості кваліфікованих працівників

Інше _______________________________________________________

 

14. Що, на Вашу думку, заважає розвитку громади (вибрати 3 основних)?

Недостатня громадська ініціативність та активність мешканців

Безробіття

Відсутність можливості для самореалізації, забезпечення змістовного дозвілля

Несприятливі умови для розвитку підприємництва

Засміченість довкілля

Забрудненість питної води

Недостатня інформованість про громаду за її межами

Поширення злочинності

Алкоголізм та наркоманія

Зношеність інженерних мереж (водопостачання, водовідведення)

Відсутність зовнішніх інвестицій

Відсутність внутрішніх інвестицій

Низька якість (відсутність) дорожнього покриття між населеними пунктами в громаді

Низька якість дошкільної освіти

Низька якість середньої освіти

Інше:_______________________________________________________

 

 

 

15. Які завдання / напрями є найважливішими для повоєнного відновлення/розвитку Вашої громади?

(виберіть варіанти за пріоритетністю та позначте послідовність виконання завдань (перше, друге, третє і т.д. від 1 до 25, в якому перше - найважливіше)

Поліпшення стану й ремонт доріг між населеними пунктами

Ремонт вуличного покриття та тротуарівок

Поліпшення системи водопостачання та водовідведення

Поліпшення якості надання адміністративних послугк

Створення умов для залучення інвестицій

Використання місцевих природних ресурсів

Розвиток малого та середнього бізнесу

Благоустрій населених пунктів громади

Підтримка розвитку високотехнологічних галузей економіки, промислового виробництва

Підтримка фермерства та кооперативного руху

Поліпшення освітлення населених пунктів громади

Розвиток сфери дозвілля, відпочинку, спорту

Розвиток системи освіти, зокрема професійно-технічної

Розширення можливостей для працевлаштування

Забезпечення якості безпеки громади

Розвиток системи медичного обслуговування

Активізація та залучення мешканців до управління громадою

Інтеграція ВПО до суспільного життя в громаді

Будівництво/ремонт житла

Молодіжний розвиток

Розвиток туризму

Енергоефективність та енергонезалежність громади

Новітні технології та наукові розробки

Будівництво соціальної/комунальної інфраструктури

Інше___________________________________________________________

 

16. Чи вірите Ви у реалізацію завдань, вказаних в пункті 15?

Так

Швидше так

Ні

Швидше ні

Важко сказати

 

17. Які види економічної діяльності є, на Вашу думку, пріоритетними для майбутнього розвитку громади? Оберіть не більше трьох варіантів.

Промисловість

Сільське господарство/рослинництво

Сільське господарство/тваринництво

Торгівля

Переробка сільськогосподарської продукції

Логістика

Туристичні послуги

Виробництво будматеріалів

Консультаційні та інші інтелектуальні послуги

Інше:_______________________________________________________

 

18. Оцініть рівень співпраці вашого підприємства із зазначеними посадовими особами і організаціями.

 

Задовільна співпраця

Частково задовільна співпраця

Незадовільна співпраця

Немає потреби у контактах

Голова громади

 

 

 

 

Заступники голови громади

 

 

 

 

Сільська рада, постійні комісії ради, депутати ради

 

 

 

 

Поліція

 

 

 

 

Районні органи влади

 

 

 

 

Центр зайнятості

 

 

 

 

Податковий орган

 

 

 

 

Санітарно-епідеміологічна станція

 

 

 

 

Пожежна охорона

 

 

 

 

Відділ земельних ресурсів

 

 

 

 

ЦНАП

 

 

 

 

 

 

19. Якої підтримки для розвитку бізнесу Ви очікуєте від міської влади?

□ Фінансова підтримка

□ Створення інфраструктури підтримки бізнесу (Центри підтримки бізнесу)

□ Популяризація підприємництва

□ Надання консалдингових послуг (консультації, зустрічі і т.п.)

Надання інформаційних послуг (інформування, розсилки і т.п.)

Не потребую підтримки

 

20. Як би Ви оцінили діяльність органів місцевого самоврядування з розвитку громади за 5-ти бальною системою? (5 – найвища оцінка, 1 – найнижча)

 

1

2

3

4

5

Голова громади

 

 

 

 

 

Рада громади

 

 

 

 

 

Виконком

 

 

 

 

 

 

21. Яка Ваша загальна думка про нашу громаду як місце для ведення бізнесу за 5-ти бальною системою? (5 – найвища оцінка, 1 – найнижча)

_________________________________________________________

 

22. Як би Ви оцінили розміри тіньового бізнесу у громаді, у відсотках ?

__________________________________________________________

 

23. Назва компанії (необов’язково заповнювати)

___________________________________________________________

 

24. Завершальні коментарі або пропозиції (необов’язково заповнювати)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Опитувальник для бізнесу: https://forms.gle/J8AmpVeS9qBopVir6

опубліковано 03.06.2024

Безбар’єрність для всіх і кожного

   Питання забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення, в тому числі маломобільних,  до різних сфер життєдіяльності залишається актуальним на сьогоднішній день.

Однією із пріоритетних складових державної політики є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині у реалізації своїх прав, отримання послуг на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної, громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності на всіх рівнях – від державного до місцевого. 

Розпорядженнями Уряду прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації на 2023-2024 роки.

В умовах воєнного стану населення посилено зіштовхується з життєвими ситуаціями, які потребують отримання публічних (адміністративних) послуг, що надаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

Публічна послуга – це юридично або соціально значуща дія суб’єкта надання публічної (електронної публічної) послуги, у тому числі адміністративна послуга, за заявою (зверненням, запитом) суб’єкта звернення або без такого звернення, у результаті якої набуваються, переходять, припиняються права та/або здійснюються обов’язки суб’єктом звернення, надаються відповідні матеріальні та/або нематеріальні блага суб’єкту звернення.

Для з’ясування та оцінки стану доступності публічних (адміністративних) послуг у сфері соціального захисту населення Національною соціальною сервісною службою України проводиться онлайн-опитування.

Пройти анонімне анкетування може кожен бажаючий  за посиланням:

https://nssu.gov.ua/socialni-poslugi/dostupnist-publichnykh-posluh?v=6639d015bf228

 

опубліковано 17.05.2024

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ

ДЛЯ ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ

МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ПРИШИБСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

   Пришибська сільська рада повідомляє, що 22 травня 2024 року о 10:00 год. в актовій залі Пришибського центру культури та дозвілля за адресою с. Пришиб, вул. Центральна, 40 відбудуться установчі збори Молодіжної ради при Пришибській сільській раді. До участі запрошується склад ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів для формування складу молодіжної ради при Пришибській сільській раді (затверджений розпорядженням сільського голови від 16.02.2024 №17), колишній голова Молодіжної ради, члени-кандидати до складу молодіжної ради при Пришибській сільській раді.

До складу Молодіжної ради можуть входити громадяни України віком від 14 до 35 років, які є:

-представниками громадських об’єднань та/або відокремлених підрозділів громадських об’єднань, підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність у сфері молодіжної політики, які зареєстровані в установленому порядку та/або провадять діяльність на території Пришибської СТГ(за згодою);

-представниками закладів освіти, учнівських або студентських самоврядувань;

-жителями Пришибської СТГ, які делегуються до складу Молодіжної ради.

   До складу Молодіжної ради може бути обрано не більше одного представника від кожного інституту громадянського суспільства, що виявив бажання увійти до складу молодіжної ради.

 Склад Молодіжної ради буде сформовано на установчих зборах шляхом голосування за кандидатів, які присутні особисто або дистанційно з використанням платформи Google Meet.

Для участі в установчих зборах необхідно подати заяву з особистим підписом. До заяви додати: біографічну довідка із зазначенням прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи та інших даних, які заявник бажає повідомити; копію паспорта громадянина України.

Підставами для відмови в участі в установчих зборах є: 

-невідповідність документів, поданих заявником, згідно вимог Положення про молодіжну раду при Пришибській сільській раді; 

-неусунення заявником невідповідності поданих документів  вимогам, встановленим Положенням про молодіжну раду при Пришибській сільській раді, у визначений строк; 

-невідповідність інституту громадянського суспільства або делегованого ним представника вимогам, установленим Положенням про молодіжну раду при Пришибській сільській раді; 

-недостовірність інформації, що міститься в документах, поданих для участі в установчих зборах; 

-відмова заявника від участі в установчих  зборах шляхом надсилання ініціативній групі офіційного листа; 

-перебування інституту громадянського суспільства, який делегував свого  представника для участі в установчих зборах, у процесі припинення.

Відповідальні особи:

СТРОКОТОВА Наталія Борисівна – головний спеціаліст відділу освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету Пришибської сільської ради, +380 97 041 9699;

НАМІНАС Юлія Петрівна – спортсмен-інструктор відділу освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету Пришибської сільської ради, +380 98 746 1949;

ЧЕРНИШ Маргарита Олегівна – спеціаліст відділу освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету Пришибської сільської ради,
+380 67 250 2371.

 

 

опубліковано 07.05.2024

ОГОЛОШЕННЯ

 Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з написання «Стратегічного плану розвитку Пришибської об’єднаної територіальної громади на період 2025-2027 років». Пропонуємо підприємствам, установам та організаціям, які мають досвід у написанні стратегічних документів направити свої комерційні пропозиції для розгляду.

 Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

 Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

опубліковано 07.05.2024

ОГОЛОШЕННЯ

 Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з виготовлення робочого проекту по об’єкту «Реконструкція водогону по вул. Шкільна в с. Дабинівка Кременчуцького району Полтавської області». Пропонуємо проектним організаціям надати комерційні пропозиції для виготовлення проектної документації.

 Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

 Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 23.04.2024

РОЗЯСНЕННЯ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ СУБЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ У 2024 РОЦІ

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису

опубліковано 18.04.2024 

Запрошуємо платників податків Полтавщини до участі у Всеукраїнському Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2023»!

 

        Шановні платники податків, Головне управління ДПС у Полтавській області інформує, що Асоціацією платників податків України (далі – АППУ) відновлено щорічний Всеукраїнський Рейтинг «Сумлінні платники податків – 2023».  

        З 1 березня до 29 квітня 2024 року (включно) триває прийом заявок на участь у Всеукраїнському Рейтингу «Сумлінні платники податків».

Фото без опису

        Положення про Рейтинг, критерії оцінювання номінантів та форма заявки опубліковані на офіційному сайті АППУ в рубриці «Рейтинг сумлінних платників податків», ознайомитися з якими можна за посиланням: https://appu.org.ua/rating.

       Всеукраїнський Рейтинг проводитиметься в два конкурсні тури:

  І тур – на обласному (регіональному) рівні: з 10 травня до 27 червня (включно);

  ІІ тур на Всеукраїнському рівні: з 1 липня до 20 вересня. 

       Засідання Вищої Рейтингової комісії та визначення переможців відбуватиметься шляхом відкритого голосування в період: з 20 вересня до 30 вересня 2024 року включно. Нагородження переможців ІІ-го туру відбудеться 22 жовтня 2024 року.

       Наголошуємо, заявки від учасників приймаються до 29 квітня 2024 року включно. У разі виникнення питань щодо подання заявки на участь у Рейтингу на обласному (регіональному) рівні, звертайтеся до Територіального відділення Асоціації у Полтавській області, електронна адреса: [email protected].

       Також за бажанням заявки на участь можуть подаватися безпосередньо                до Генеральної дирекції АППУ. З усіх питань щодо Рейтингу звертайтеся до координатора: Кашпур Леся – телефон  (067) 266-14-85.

      Зверніть увагу, цьогоріч важливу роль в оцінюванні будуть відігравати не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємства. Кандидати на перемогу в Рейтингу повинні продемонструвати дотримання податкової дисципліни; своєчасність подання податкової звітності та сплати податків, зборів, платежів протягом 2023 року; динаміку збереження робочих місць на підприємстві з початку повномасштабного вторгнення агресора на територію України і станом на  1 січня 2023 року; надання благодійної допомоги ВПО та на потреби ЗСУ в будь – якому вигляді (за наявності відповідних підтверджуючих документів).

   Не зволікайте! Приєднуйтесь до участі у Всеукраїнському Рейтингу                     «Сумлінні платники податків – 2023» вже сьогодні!

 

опубліковано 17.04.2024

ОГОЛОШЕННЯ

про конкурс з відбору суб’єкта оціночної діяльності для виконання робіт з проведення незалежної (експертної грошової) оцінки земельних ділянок

 

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 115, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:002:0106

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 536 940,76 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 87, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:002:0107

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 649 348,03 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 81, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:002:0108

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 649 348,03 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

 

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 118, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:003:0172

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 649 348,03 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 156, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:003:0176

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 564 325,00 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 164, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:003:0174

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 564 325,00 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 166, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:003:0167

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 564 325,00 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 168, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:003:0170

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 564 325,00 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 178, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:003:0173

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 564 325,00 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

Конкурсної пропозиції щодо умов оплати, відповідно до калькуляції витрат - виконання робіт з оцінки, а також строку виконання робіт (у календарних днях), підписаної претендентом і скріпленої печаткою (у разі її наявності) та запечатаної в окремому конверті.

Конкурсна документація подається до Пришибської сільської ради не пізніше, ніж за чотири робочі дні до оголошеної дати проведення конкурсу (включно).

На конверті слід зазначити: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта оцінки, щодо якого буде проводитися конкурсний відбір суб’єкта оціночної діяльності, та найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця, який подає конкурсну документацію.

До підтвердних документів, поданих на конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності, належать: 

  • Заява на участь у конкурсі з відбору суб'єктів оціночної діяльності за формою, згідно до Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності для проведення незалежної (експертної грошової) оцінки земельних ділянок (Додаток 3 до Положення);
  • Згода на обробку персональних даних
  • Копії кваліфікаційних документів оцінювачів, яких буде залучено до проведення оцінки та підписання звіту про оцінку
  • Копія сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, виданого Фондом державного майна України
  • Інформація про претендента (документ, який містить відомості про претендента щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі та залучаються ним, з незалежної оцінки майна тощо) (Додаток 4 до Положення);
  • Копії установчих документів претендента.

У конверті мають міститися підтвердні документи з їх описом та окремий запечатаний конверт з конкурсною пропозицією/ями. Претендент подає окремий запечатаний конверт з пропозиціями в якому вказує пропозиції на кожну земельну ділянку (в одному конверті містяться пропозиції до 9-ти земельних ділянок).

У разі невідповідності, неповноти конкурсної документації або її несвоєчасного подання претендент до участі у конкурсі не допускається.

Експертна грошова оцінка на кожну земельну ділянку має бути виготовлена в трьох екземплярах.

Кінцевий термін подання конкурсної документації — 01.05.2024 року до 17.00 годин за адресою: Пришибська сільська рада, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 Кременчуцький  район Полтавська область

Дата конкурсу – 07 травня 2024 року.

Час проведення конкурсу – 14.30 год.

Місце проведення конкурсу – Полтавська обл., Кременчуцький р-н, с.Пришиб, вул. Центральна, 40 ( хол Пришибського ЦКД).

ПОЛОЖЕННЯ про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності для проведення незалежної (експертної грошової) оцінки земельних ділянок.

 

опубліковано 15.04.2024

Фото без опису

опубліковано 09.04.2024

МАЙНОВІ ПОДАТКИ

Фото без опису

 

ПОРЯДОК ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ

Фото без описуопубліковано 02.04.2024

Головне управління ДПС у Полтавській області інформує

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

опубліковано 01.04.2024

ОГОЛОШЕННЯ

 

Виконавчий комітет Пришибської сільської ради повідомляє про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна:

Нерухоме майно за адресою:

  1. Однокімнатна квартира за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Молодіжна, буд. 5,  кв.1.
  2. Трикімнатна квартира за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Молодіжна, буд. 5, кв. 10.

Прохаємо можливих власників зазначеного майна звернутися з підтверджуючими правовими документами до виконавчого комітету Прищибської сільської ради за адресою:

Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 з метою зняття з обліку зазначеного майна.

опубліковано 26.03.2024

ОГОЛОШЕННЯ

Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з придбання сміттєвих баків для облаштування контейнерних майданчиків в населених пунктах громади. Пропонуємо відповідним організаціям надати свої комерційні пропозиції на оцинковані сміттєві баки об’ємом 1,1 м.куб. для роздільного збору ПЕТ-тари, скла, змішаних відходів.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

опубліковано 22.02.2024

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

опубліковано 06.02.2024

ОГОЛОШЕННЯ

Виконавчий комітет Пришибської сільської ради повідомляє про необхідність розробки проекту зменшення санітарно-захисної зони  при розробці детального плану території для розміщення сортувальної станції з тимчасовим зберіганням твердих побутових відходів в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області Пропонуємо відповідним організаціям подати свої комерційні пропозиції для виготовлення проекту схеми зменшення санітарно-захисної зони.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 31.01.2024 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПЛАНОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ, ЯКА ПІДЛЯГАЄ ОЦІНЦІ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису

опубліковано 23.01.2024

Фото без опису

опубліковано 10.01.2024

ОГОЛОШЕННЯ

 Виконавчий комітет Пришибської сільської ради повідомляє про необхідність технічного  обстеження (з подальшим складанням звіту та дефектного акту) даху багатоквартирного житлового будинку по вул. Молодіжна, буд. 2 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області. Пропонуємо відповідним організаціям подати свої комерційні пропозиції для проведення обстеження.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Крменчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 05.01.2024

Фото без опису

Фото без опису

Кременчуцьке районне управління попереджає про те, що нехтування правилами безпеки під час опалювального сезону може призвести до трагічних наслідків!

Нажаль, несправність опалення спричиняє загибель людей, у тому числі дітей.

У більшості випадків до трагедії призводить несправність пічного опалення або обладнання газового котла.

Пам’ятайте! Чадний газ непомітний для зору, абсолютно невідчутний і здатен призвести до біди за лічені хвилини. Зазвичай під його дією людина втрачає свідомість, може отруїтись і, навіть, померти.

Перед розпаленням пічки перевірте димохід та чи немає тріщин, через які чадний газ може потрапити до вашої оселі.

Встановлення детектору чадного газу в приміщенні може вберегти ваше життя!

Будьте в теплі, але обов’язково дотримуйтесь правил користування опаленням!

 

опубліковано 29.12.2023

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ПРИШИБСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

        У відповідності  до частини 10 статті 24 Закону України «Про  Державний земельний кадастр», однією з підстав СКАСУВАННЯ  державної реєстрації земельної ділянки Державним кадастровим реєстратором, який  здійснює таку реєстрацію, є:

- якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.

Виконавчий комітет сільської ради звертається до всіх громадян  з проханням звіритися зі спеціалістами відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради за адресою:

с.Кобелячок, вул.Світанкова, 16

с.Комендантівка, вул. Миру,42 щодо  державної реєстрації  права власності на земельні ділянки.

Для звірки при собі необхідно мати документи на земельні ділянки.

СПИСОК ОСІБ,ЯКІ НЕ ОФОРМИЛИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ.

опубліковано 08.12.2023

Фото без опису

 

 

опубліковано 16.11.2023

Фото без опису

Міграційна служба Полтавщини: відповідаємо на актуальне запитання

Отже, чи може батько отримати закордонний паспорт дитини, якщо документи на оформлення подавала мати?

Відповідь - так.

Це можливо, якщо під час подання заяви-анкети на оформлення закордонного паспорта дитині (у віці до 12 років) один з батьків визначить другого з батьків (опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, рідних (повнорідних та неповнорідних) сестру, брата, діда, бабу), який буде отримувати виготовлений закордонний паспорт.

Крім того, виготовлений паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, ЗА УМОВИ ПРИСУТНОСТІ ОСОБИ, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, оскільки під час видачі необхідно пройти процедуру верифікації.

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

опубліковано 02.11.2023

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ

Шановні мешканці Пришибської громади!

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення щодо перейменування провулків та вулиць на території Пришибської сільської ради без зміни нумерації будівель.

До участі в обговоренні запрошуються усі мешканці  Пришибської громади.

 

 

 

 

 

 

 

 

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Пришибської сільської ради.

 Перелік вулиць та провулків які пропонуються до перейменування на території  Пришибської сільської ради

вулиця/провулок

Діюча назва

Нова назва

Примітка

                                                           село Пришиб

1.

Вул.

Гагаріна

Миру

 

2.

Вул.

Бахарєва

Лесі Українки

 

3.

Вул.

Ватутіна

Соборна

 

село Роботівка

1.

Вул.

Григоренка

Чумацька

 

Кобелячківський старостат

село Кобелячок

1.

Пров.

Гагаріна

Луговий

 

2.

Вул.

Рубцова

Героїв України

 

3.

Вул.

Першотравнева

Солідарності

 

                                            Комендантівський старостат

                                                 село Комендантівка

1.

Вул.

Гагаріна

Весняна

 

2.

Вул.

1 Травня

Сонячна

 

3.

Пров.

Колгоспний

Тихий

 

село Криничне

1.

Пров.

Зоріна

Яблуневий

 

                                      Село Олександрія

1.

Вул.

Першотравнева

Степова

 

Село Черемушки

1.

Вул.

Гагаріна

Ягідна

 

2.

пров.

Травневий

Шевченка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

опубліковано 26.10.2023

ОГОЛОШЕННЯ

   Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з виготовлення робочого проекту по об’єкту «Капітальний ремонт частини приміщення для розміщення поліцейського офіцера громади по вул. Світанкова, 16 в с. Кобелячок Кременчуцького району Полтавської області». Пропонуємо проектним організаціям надати комерційні пропозиції з відповідними розрахунками, для виготовлення проектної документації.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка МАРЧУК, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 16.10.2023

Фото без опису

опубліковано 06.10.2023

ІНФОРМАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ДМС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Полтавщина: оформити паспорт – зручно та доступно

Попри умови воєнного стану Міграційна служба Полтавщини прагне до створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних послуг.

Оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Адміністративні послуги доступні в усіх підрозділах Міграційної служби Полтавської області.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Для оформлення ID-картки та закордонного паспорта не доведеться витрачати час у чергах. Наші працівники забезпечать для вас комфортне та швидке обслуговування. Крім того, можна одночасно оформлювати ID-картку і закордонний паспорт.

Документи можна оформити звернувшись безпосередньо до підрозділів Міграційної служби Полтавської області у поточну чергу або записатись на прийом у зручний для вас час за допомогою онлайн-сервісу «Електронна черга» на сайті ДМС.

Нагадуємо, що вартість вказаних документів складає:

паспорт громадянина України (ID-картка):

  • нетерміновий – 450 грн.;
  • терміновий – 820 грн.

паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

  • нетерміновий – 856 грн.;
  • терміновий – 1496 грн.

Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

опубліковано 03.10.2023

Злочинці залишають без світла сільських жителів

У час, коли триває збройна агресія російської федерації, яка всіма можливими засобами намагається знищити електроенергетичну галузь України в цілому та Полтавщини зокрема, на території нашої області активізувались злочинці, які викрадають електродріт, металеві конструкції з ліній електропередачі, розукомплектовують трансформаторні підстанції тощо.

Пошкодження об’єктів електроенергетики підприємства стають на заваді безперебійному та якісному постачанню електроенергії споживачам, особливо в осінньо-зимовий період.

Без електроенергії, водопостачання, тепла залишаються цілі населені пункти, зокрема стратегічно-важливі об’єкти, військові частини, медичні заклади, дитсадки, школи, промислові й сільськогосподарські підприємства, що є найбільш болючим в період дії воєнного стану.

Процес відновлення електропостачання у таких випадках надзвичайно трудомісткий, тривалий і вартісний, потребує залучення значних людських ресурсів, спеціальної техніки.

Колектив нашого підприємства докладає всіх зусиль для забезпечення надійного та безперебійно постачання електричної енергії споживачам, але злочинців, на жаль, не зупиняють ні передбачена за протиправні дії кримінальна відповідальність, ні висока напруга, під якою знаходяться об’єкти, ні складна ситуація в країні через збройний напад агресора.

Тому, з метою усунення загроз національним інтересам країни та регіону, порушення цілісності енергосистеми, керівництво АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» звертається до мешканців області з проханням допомогти знешкодити крадіїв електрообладнання, так як наслідки скоєних ними злочинів непередбачувані: від знеструмлення окремих населених пунктів до масштабних техногенних катастроф.

Будь-яка інформація може бути корисною. Будьте пильними й про появу підозрілих осіб, транспорту неподалік об’єктів АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», особливо в темну пору доби й у віддалених від населених пунктів місцях, а також відому інформацію про осіб, причетних до злочинів, місця їх знаходження, зберігання та збуту викраденого, обов’язково терміново повідомляйте у поліцію за телефоном 102.

Також інформацію можна передати до АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»:

- за номерами телефонів (0532) 516-114, (0532) 510-954 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку, понеділок-четвер з 7:30-16:30, п’ятниця з 7:30 до 15:15);

- надіславши листа на поштову адресу: 36022, м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5 (для служби економічної безпеки);

- через сайт в розділі «Стоп корупція», заповнивши форму зворотного зв’язку.

За надання відомостей, які сприяли затриманню злочинців, АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» гарантує грошову винагороду в розмірі 5 тис. грн.

 

          Адміністрація АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»

опубліковано 26.09.2023

Інформаційні матеріали

щодо мінімального податкового зобов’язання

  1.  Що таке мінімальне податкове зобов’язання?

         Це обов’язковий платіж, що являє собою мінімальну суму податків, які повинні бути сплачені з земельної ділянки, віднесеної до сільськогосподарських угідь.

  2. Чому я отримав податкове повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов'язання за 2022 рік?

Мінімальне податкове зобов'язання було введено Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» у 2022 році.

Згідно з цим Законом, першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.

Відповідно, податкове повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов'язання за 2022 рік надсилається фізичним особам у 2023 році, якщо вони самостійно обробляють земельну ділянку і вона відповідно не передана офіційно в оренду.

3. Хто є платником?

Фізична чи юридична особа, що за офіційними даними обробляє відповідну земельну ділянку.

Якщо земельна ділянка офіційно не передана власником в оренду, емфітевзис або інше користування, вважається ще її обробляє власник такої земельної ділянки.

Якщо земельна ділянка була офіційно передана в оренду, емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, платником мінімального податкового зобов’язання буде орендар (землекористувач).

4. Скільки треба заплатити?

         Сплаті до бюджету підлягає сума МЗП, яка зменшується на суму податків, що були сплачені за відповідний рік у зв’язку з обробітком відповідної земельної ділянки. Якщо сума сплачених податків більше ніж МЗП то гроші сплачувати не треба.

         До податків, що зараховується у сплату МЗП відноситься:

  • ПДФО та військовий збір сплачений з: 1) доходу від реалізації с/г продукції, що була вирощена на такій земельній ділянці; 2) заробітної плати найманих працівників;
  • земельний податок та єдиний податок четвертої групи спрощеної системи оподаткування, сплачені з відповідної земельної ділянки.

Розмір МПЗ визначається за формулою:

МПЗ = НГО x К x М / 12, де

НГО - нормативна грошова оцінка земельної ділянки;

К - коефіцієнт, який становить 0,04 у 2022 році і з 2023 року становитиме 0,05;

М - кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах.

Таким чином, якщо земельна ділянка останній рік не змінювала власника, розмір МПЗ у 2023 році за 2022 рік складе 4% НГО, в середньому по країні це приблизно 1120 грн за один гектар в рік.

 

5. А якщо я не користуюсь земельними ділянками (паями), оскільки вони розташовані на окупованих територіях чи на територіях бойових дій?

Для фізичних осіб не нараховується та не сплачується за 2022 рік МПЗ за земельні ділянки, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України (підпункт 69.15 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України)

6. А за заміновані земельні ділянки?

МПЗ не сплачується за земельні ділянки, що забруднені вибухонебезпечними предметами, у випадках коли:

а) оператором протимінної діяльності проведено обстеження відповідної земельної ділянки та встановлено що вона є забрудненою вибухонебезпечними предметами і відповідна інформація внесена до Державного земельного кадастру;

б) органом місцевого самоврядування було надано податкову пільгу зі сплати місцевих податків для такої земельної ділянки як для непридатної для використання у зв’язку з потенційною загрозою її забруднення вибухонебезпечними предметами.

7. Протягом якого часу я маю заплатити мінімальне податкове зобов’язання? 

Протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

8. Я не згоден з тим, що маю платити, або не згоден з сумою в податковому повідомленні-рішенні – що мені робити?

У разі незгоди, Ви маєте право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до податкового органу для проведення звірки даних, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

земельних ділянок, що знаходяться у вашій власності та/або постійному користуванні або в оренді, їх нормативної грошової оцінки та площі;

суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

суми сплачених податків, зборів, платежів.

             9. Я передав свою ділянку (пай) в оренду за офіційним договором, а податкова все одно шле мені ППР, і говорить, що цього договору немає в базах.

В такому випадку слід подати такий договір оренди податковому органу. Податкова буде керуватися таким договором до часу, поки отримає підтвердну інформацію від державних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.

 

опубліковано 25.09.2023

ОГОЛОШЕННЯ

Виконавчий комітет Пришибської сільської ради пропонує ФОП, підприємствам, установам та організаціям надати комерційні пропозиції для виконання робіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності: Реконструкція об’єкту «Розчищення, відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Сухий Кобелячок в межах с. Пришиб Кременчуцького району

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

опубліковано 20.09.2023

ІНФОРМАЦІЯ

про конкурси бізнес – проєктів

конкурс Мій бізнес: https://poda.gov.ua/attachments/158924;

конкурс „StartUP Poltava Region:  https://poda.gov.ua/attachments/158905;

конкурс на отримання фінансової підтримки: https://poda.gov.ua/attachments/152907

 

опубліковано 20.09.2023

Українських експортерів із усіх галузей виробництва запрошують на довгострокову практичну навчальну програму Export Academy 2023

Фото без опису
Офіс з розвитку підприємництва та експорту у співпраці з Visionest Insistute (Естонія) запрошують українських експортерів із усіх галузей виробництва на довгострокову практичну навчальну програму Export Academy 2023.

Export Academy 2023 — освітня програма для українських підприємців малого та середнього бізнесу, які тільки планують виходити на зовнішній ринок або вже є експортерами та планують виходити на нові ринки. За результатами навчання учасники створять для своєї компанії експортний план з виходу на нові ринки.

Export Academy 2023 - це можливість для трансформації та розвитку експорту:

  • практичне навчання зі створення експортного плану з виходу на міжнародні ринки;
  • систематизація наявного практичного експортного досвіду та налагодження роботи експортного відділу;
  • отримання практичних інструментів для планування виходу на нові ринки.

На учасників очікує:

  • 7 навчальних модулів;
  • теоретичні матеріали та 7 практичних воркшопів з тренерами Програми;
  • виконання практичного домашнього завдання та письмові фідбеки для найкращих 45 студентів;
  • сесії зворотного зв’язку від тренерів Програми за результатами виконаного домашнього завдання;
  • нетворкінг для побудови довготривалих ефективних відносин, розвитку бізнесу, пошуку нових клієнтів та створення партнерств для експорту;
  • сертифікацію, у разі успішного завершення навчання;
  • сертифіковані українські тренери (випускники програми для експортних консультантів Train the Trainers 2020–2022 років);
  • програма навчання розроблена за підтримки міжнародних експертів з експорту.

Навчальна програма розрахована на:

  • експортних менеджерів, керівників компаній та інших осіб, які відповідають за зовнішньоекономічну діяльність;
  • представники компаній, що планують розпочати або розширити експортну діяльність у 2023 році або мають досвід експорту та є чинними експортерами з-поміж малого та середнього бізнесу всіх галузей виробництва.

Навчання проходитиме з жовтня 2023 до червня 2024 року. Реєстрацію на навчання відкрито до 11 жовтня (23:59) 2023 року за посиланням: https://export.gov.ua/education/189-export_academy-2023

З деталями навчання та умовами участі можна ознайомитись за цим посиланням:
https://export.gov.ua/education/189-export_academy-2023

Навчання на програмі безоплатне. Перед реєстрацією просимо детально ознайомитись з умовами участі у кожній з програм!

Програма «Export Academy II Ukraine» розроблена Visionest Institute (Естонія) у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту у межах національного проекту Дія.Бізнес. Програма фінансується ESTDEV — The Estonian Centre for International

 

 

опубліковано 18.09.2023

Зустріч податківців Полтавщини  з представниками ГО «Кременчуцький клуб бухгалтерів і аудиторів Баланс+»

       Фото без опису

      Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області продовжують спілкування з представниками бізнесу та інститутів громадянського суспільства у форматі відкритого діалогу під час проведення спільних воркшопів. 

    Так, в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», податківці області завітали на зустріч до бухгалтерів, які є активними учасниками громадської організації «Кременчуцький клуб бухгалтерів і аудиторів Баланс+».

  Під час заходу обговорили питання, які є найактуальнішими для представників організації, зокрема, останні новації податкового законодавства та деякі особливості повернення на довоєнну систему оподаткування. 

  Учасники зустрічі підготували низку питань щодо відновлення окремих видів податкових перевірок, обов’язкового застосування РРО та/або ПРРО, відновлення відповідальності за незастосування РРО та/або ПРРО, а також переваг безкоштовного програмного реєстратора розрахункових операцій від ДПС. Посадовці надали вичерпні  відповіді у межах чинного законодавства.

   Відкрите спілкування та взаємодія податкової служби області з інститутами громадянського суспільства допоможе ефективно та швидко проінформувати суб’єктів господарювання про останні зміни у податковому законодавстві. Таким чином, допомогти підприємцям здійснювати господарську діяльність в межах правового поля.

опубліковано 18.09.2023

Чи має право ФОП платник ЄП виписувати прибуткові касові ордери при розрахунках з покупцями?

Фото без опису    Згідно з п. 15 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобовязані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями.

         Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють готівкові розрахунки з покупцями, не ведуть касову книгу та не виписують прибуткові касові ордери. При цьому, з 01.01.2022 року для платників єдиного податку другої-четвертої груп є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні ними розрахункових операцій в готівковій формі.

         Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 ПКУ реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО, ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

        

опубліковано 18.09.2023

Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Фото без опису

Оголошено ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики».

Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої діяльності студентів, молодих вчених, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.

Наукові напрями (секції) Конкурсу у 2023 році (для студентів, молодих вчених віком до 35 років):

– національно-патріотичне виховання в Україні;

– стан та перспективи;

– молодіжне підприємництво, зайнятість молоді;

– молодіжна участь і молодіжна робота в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення;

– правова культура, формування правосвідомості сучасної української молоді;

– механізми реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації;

– формування культури здорового способу життя молоді;

– молода сім’я в Україні: виклики сучасності та нові цінності;

– розвиток молодіжного волонтерського руху;

– вплив епідемії COVID-19 на сфери життя молоді.

Конкурс проводиться у два етапи:

– перший етап – рецензування робіт;
– другий етап – проведення підсумкової науково-практичної конференції.

Терміни організації Конкурсу:

– до 13 листопада 2023 року прийом наукових робіт;
– до 27 листопада 2023 рецензування робіт;
– грудень 2023 року – проведення підсумкової науково-практичної конференції, визначення переможців і призерів.

Для участі у Конкурсі необхідно до 13 листопада 2023 року надіслати наукову роботу у паперовому варіанті за адресою: 01054, м. Київ, вул. Кониського, буд. 8/14, 9 поверх (Навчально-науковий інститут права та політології) або електронною поштою: [email protected] (з приміткою «На конкурс наукових робіт»).

За додатковою інформацією прохання звертатися за електронною адресою:
[email protected] або телефоном: 063-344-10-44

ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

опубліковано 18.09.2023

Запрошуємо пройти анонімне опитування щодо дотримання правил дорожнього руху

Фото без описуВідділ кримінологічних досліджень Інституту вивчення проблем злочинності ім. академіка В.В. Сташиса здійснює розробку фундаментального дослідження «Стратегія запобігання правопорушенням у сфері безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту в Україні».

Беручи до уваги високі показники дорожньо-транспортної смертності й травматизму в Україні, євроінтеграційний вектор розвитку нашої держави та безпекову ситуацію в державі загалом, дослідження стану дорожньо-транспортної безпеки є гостро актуальним. Для повного дослідження даного питання громадянам пропонують пройти анонімне опитування щодо дотримання правил дорожнього руху:

1. Посилання на анкету з опитування громадян у Google формі: http://surl.li/kzbhm

2. Посилання на анкету з опитування громадян, які керують транспортними засобами у Google формі: http://surl.li/kzbkw

опубліковано 18.09.2023

Роз’яснювальна робота з питань РРО/ПРРО, новацій Закону України № 3219 для підприємців м. Кременчук

Фото без описуРобоча група у складі фахівців Головного управління ДПС у Полтавській області здійснила виїзд до торгівельних об’єктів на території авторинка  у м. Кременчук.

Податківці розповіли про вимоги Закону України від 30 червня 2023 року      № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині реєстрації та застосування РРО/ПРРО при здійсненні торгівельної діяльності          і наданні послуг.  

Під час комунікації фахівці пояснили порядок реєстрації класичних РРО         і програмних РРО. Звернули увагу на переваги використання ПРРО «у смартфоні» - безкоштовного програмного продукту від ДПС. Презентували алгоритм роботи з таким ПРРО та надали корисні друковані пам’ятки.

Ефективна комунікація – це запорука успішного розвитку та побудови дієвих взаємовідносин між податковою та бізнесом.

опубліковано 18.09.2023

Платники Полтавщини подали понад 450 тисяч податкових декларацій

  У Головному управлінні ДПС у Полтавській області звертають увагу платників податків, що сервіс «Електронний кабінет» надає широкі можливості реалізації своїх прав та обов’язків у режимі online.

       За повідомленням в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли Рябкової, за січень – серпень 2023 року до контролюючих органів Полтавської області платниками податків подано 460 562 податкові декларації,      з яких 455 242 (98,84 %) – засобами телекомунікаційного зв’язку (224 121 або 99,14 % – юридичними особами та 231 121 або 98,56 % – фізичними особами).

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області постійно наголошують на перевагах подання звітності в електронному вигляді, це – економія часу, мінімізація помилок при заповненні, оновлення версій документів та спрощення процедури подання податкової декларації.

Фото без опису

Ознайомитись з детальною інструкцією щодо подання звітності через Електронний кабінет та можливостями Е-кабінету можна за посиланнями https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/9619.html, https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/9533.html.

 

 

 

 

опубліковано 18.09.2023

           На користь органів ДПС вирішено 60 судових справ на суму

понад 920 млн гривень  

Фото без опису

  У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що протягом січня – серпня 2023 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли із минулих років, знаходиться 1912 справ за позовами платників податків до органів ДПС, на загальну суму  8 656,9 млн гривень.

Значну кількість справ, що перебували на розгляді, складають справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень. Їх кількість становить 683 справи на загальну суму 8 631,3 млн грн, із яких 105 справ, порушені у 2023 році, на суму  646,9 тис. гривень.

Судовими інстанціями області з початку поточного року розглянуто 88 справ на загальну суму 1 млрд 258,5 млн гривень. Із них 60 справ вирішено на користь органів ДПС на суму 926,8 млн грн (73,6 % від суми позовних вимог). Натомість  28 справ вирішено на користь платників податків, на суму 331,7 млн грн (26,4 % від суми позовних вимог).

опубліковано 18.09.2023

Коли благодійна допомога не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб?

Фото без опису

 Відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від  02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги:
 а) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (далі – Реєстру Волонтерів), в порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (далі – Закон № 5073), на користь:
  учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України (далі – ЗСУ), Національної гвардії України, Служби безпеки України (далі – СБУ), Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України (далі – ДПСУ), осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України (далі – МВС), Управління державної охорони України (далі – УДО), Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі – Держспецзв’язок), інших утворених відповідно до законів України військових формувань, поліцейських та працівників Національної поліції України, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції (далі – АТО), забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо  в районах та у період здійснення зазначених заходів; працівників підприємств, установ, організацій, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь в АТО  в районах її проведення, у забезпеченні здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в АТО, участі в забезпеченні її проведення,            у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо   в районах та у період здійснення зазначених заходів, чи визнані безвісно відсутніми  в установленому порядку;

учасників масових акцій громадського протесту в Україні, які зазнали поранення, контузії чи ушкодження здоров’я під час участі в цих акціях у період з 21 листопада 2013 року до 28 лютого 2014 року, а також 2 травня 2014 року в місті Одесі, або на користь членів сімей таких учасників, які загинули чи померли внаслідок отриманих у цей період поранень, контузії чи іншого ушкодження здоров’я або визнані безвісно відсутніми в установленому порядку;
          фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах;
          фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної від 15 квітня 2014 року № 1207-VII Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
              б) отриманої благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів в порядку, визначеному Законом № 5073, для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (безпосередньо таким особам або через Міністерство оборони України, Головне управління Національної гвардії України, СБУ, Службу зовнішньої розвідки України, Адміністрацію ДПСУ, МВС, Національну поліцію України, УДО, Адміністрацію Держспецзв’язку, через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з’єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов’язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.

 Положення п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ щодо обов’язковості документального підтвердження витрат благодійників – фізичних осіб, які внесені до Реєстру волонтерів в порядку, визначеному Законом № 5073, для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпунктах «а», «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, не застосовується до витрат таких благодійників у період з 24.02.2022 до 01.05.2022 відповідно до п. 29 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Положення п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ застосовуються до благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які до 01 січня 2023 року включені до Реєстру волонтерів, у період з 24.02.2022 до дати їх включення до Реєстру волонтерів, відповідно до п. 31 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Положення п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ застосовуються до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками – фізичними особами у таких звітних податкових роках:

у звітному податковому році, що передує року внесення фізичної особи до Реєстру волонтерів;
  у звітному податковому році, в якому фізичну особу внесено до Реєстру волонтерів;
 у звітних податкових роках, наступних після року внесення фізичної особи до Реєстру волонтерів, але не пізніше 31 грудня року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації;
    в) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, у порядку, визначеному Законом № 5073, на користь:

учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників ЗСУ, Національної гвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, ДПСУ, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, УДО, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, поліцейських та працівників Національної поліції України, у тому числі тих, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки, усуненні загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності у період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій;
  працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та                у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їхніх сімей;

фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання  у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах.
              Положення абзацу четвертого п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, тимчасово, починаючи з дати введення в Україні воєнного стану, що введений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», до його припинення або скасування, застосовуються з урахуванням такої особливості: до визначення в установленому Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) порядку Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, статус фізичних осіб – платників податку, які отримують благодійну допомогу, виплачену (надану) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, у порядку, визначеному Законом № 5073, визначається самостійно надавачами благодійної допомоги відповідно до п. 25 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Для цілей п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до членів сімей учасників бойових дій та/або учасників масових акцій громадського протесту в Україні належать:
   батьки (якщо вони до досягнення особою повноліття не були позбавлені стосовно неї батьківських прав);

   дід та баба (якщо батьки померли);

   інший із подружжя (якщо він (вона) не одружилися вдруге);

   малолітні та/або неповнолітні діти;

 повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти         у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення ними закладів освіти, але не більше ніж до досягнення 23 років;
    повнолітні діти, які не мають своїх сімей;

   повнолітні діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
   утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
  Зазначені у п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому завершено проведення АТО та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
        Порядок оподаткування благодійної допомоги встановлено п. 170.7 ст. 170 ПКУ, згідно з п.п. 170.7.8 якого не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ:

а) у будь-якій сумі (вартості), що надається:

платникам податку, визначеним абзацом другим п.п. «а», п.п. «б» та абзацом другим п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, – для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається КМУ, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

платникам податку, визначеним абзацами третім – п’ятим п.п. «а», абзацами третім            і четвертим п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, як допомога на лікування та медичне обслуговування (обстеження, діагностику), у тому числі – для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

б) у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, – на відновлення втраченого майна, на житлові, соціальні і побутові потреби та на інші потреби згідно з переліком, що визначається КМУ, що виникли  у платників податку, визначених п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над таким розміром оподатковується за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відс.), і платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи із зазначенням сум благодійної допомоги.

Положення Закону України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» щодо внесення змін, зокрема, до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ та п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 ПКУ застосовуються до податкових (звітних) періодів, починаючи з 01 січня 2022 року (п. 24 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

        

опубліковано 14.09.2023

Інформація про початок роботи над проектом місцевого плану управління відходами

Розробник місцевого плану управління відходами є виконавчий комітет Пришибської сільської ради.

Пришибська сільська територіальна громада Кременчуцького району розпочала роботу над місцевим планом управління відходами згідно Закону України «Про управління відходами» та Порядку розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами (постанови КМУ від 5 вересня 2023 року №947).

Пропонуємо подати пропозиції до проекту плану управління відходами Пришибської сільської територіальної громади.

Строки подання пропозицій до проекту місцевого плану управління відходами  – з 14.09.2023 р. по 28.09.2023 р.

Форма пропозицій до проекту місцевого плану управління відходами :

Захід

Термін реалізації

Обґрунтування необхідності заходу

 

 

 

Пропозицій до проекту місцевого плану управління відходами надавати відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, село Пришиб, вулиця Центральна, будинок 46. Тел.0689448336    Електронна адреса: [email protected]

 

опубліковано 12.09.2023

Який порядок видачі готівкових коштів з каси підприємства?

Фото без опису        Відповідно до абзацу другого п. 26 розд. ІІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (додаток 3 до Положення № 148) або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки.

Підпис керівника установи/підприємства на видаткових касових ордерах не обов’язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.

Підприємства, що займаються закупівлею товарів сільськогосподарської продукції, проведення розрахунків за які не врегульовано законодавством України, здійснюють видачу готівки здавальникам такої сільськогосподарської продукції за відомостями, у яких зазначаються прізвища здавальників, їх адреси, обсяги зданої продукції і сума виплаченої готівки, що підписуються здавальником.
     
     Оформлення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом здійснюється згідно із Законом України від 05 травня 1999 року № 619-XIV «Про металобрухт» із змінами і доповненнями.

                                                                   Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 11.09.2023

Цифровізація Держстату: беріть участь у першому статистичному онлайн-опитуванні

Фото без опису

Статистичне пілотне опитування про зайнятість та безробіття українців уперше проходить в онлайн-форматі. Це важливий крок у масштабній трансформації Держстату, яка дасть змогу отримувати інформацію в реальному часі, швидко її аналізувати й обробляти. Тож українці віком від 15 років зможуть долучитися до опитування в зручний час просто зі смартфона з будь-якої країни світу. 

«Уряд щодня ухвалює десятки рішень, які впливають на життя суспільства. Усі вони мають базуватися на якісних даних. Разом з командою напрацювали концепцію, яким має бути Держстат. Це якісні та актуальні дані, які збирають, обробляють і поширюють у режимі реального часу. Один з етапів трансформації Державної служби статистики — упровадження онлайн-опитувань. Вони значно економлять час та бюджетні кошти порівняно з традиційним збором статистичних даних», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.  

Збір статистичних даних про населення в багатьох асоціюється з походами працівників Держстату по домівках українців та заповненням паперових бланків. Щоб отримати інформацію, потрібно було проводити інтерв’ю, оцифровувати отримані відповіді, обробляти результати і лише потім викладати їх на офіційний сайт Держстату. Такий підхід потребував коштів з бюджету, займав багато часу населення та зусиль сотень співробітників, які проводять інтерв’ювання.

Цифровізація Держстату і впровадження онлайн-опитувань значно спрощують збір статистичних даних, пришвидшують обробку та поширення інформації. А також економлять бюджетні кошти й час як працівників Держстату, так і населення. 

Усе, що потрібно, — це смартфон або компʼютер, застосунок Дія або BankID. До того ж українці, які перебувають за кордоном, також можуть долучитися до опитування, що особливо актуально в умовах повномасштабної війни.

«Зараз Держстат на етапі цифровізації. У пріоритеті — автоматизація процесу збору, обробки й поширення офіційної державної статистичної інформації. Один з важливих кроків уже зроблено — запуск онлайн-опитувань. Разом з Міністерством цифрової трансформації ми з гордістю анонсуємо перше онлайн-опитування щодо зайнятості та безробіття населення й закликаємо взяти в ньому участь. Долучайтеся до процесу створення якісних статистичних даних, необхідних для ухвалення виважених рішень у напрямі подальшого розвитку нашої країни», — зазначив Ігор Вернер, Голова Державної служби статистики.

Перше онлайн-опитування Держстату стосується зайнятості та безробіття українців. Завдяки збору інформації будуть отримані дані про рівень та причини безробіття в країні, напрями зайнятості, способи пошуку роботи тощо. Уся отримана інформація під час онлайн-опитування деперсоналізована й використовуватиметься тільки в статистичних цілях. 

Взяти участь в онлайн-опитуванні щодо зайнятості та безробіття населення можуть люди віком від 15 років, які можуть авторизуватися на порталі опитувань через ID.GOV.UA (через Дія.Підпис або BankID).

Щоб долучитися до опитування:

Перейдіть за посиланням https://survey.stat.gov.ua для доступу на Портал опитувань Держстату

Ознайомтеся з інформацією про опитування та натисніть Взяти участь в опитуваннях

Авторизуйтеся на Порталі опитувань за допомогою id.gov.ua одним зі способів:

Дія.Підпис

BankID

Апаратний ключ

Файловий ключ

Перейдіть до Опитування й заповніть анкети.

Сервіс онлайн-опитування Держстату розроблено за підтримки Міністерства цифрової трансформації та Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

                                                                  Міністерство цифрової трансформації України                            

опубліковано 11.09.2023

Які передбачені терміни зберігання готівки, яка одержана в банку для виплат заробітної плати а також пенсій, стипендій, дивідендів?

Фото без опису

        Відповідно до п. 18 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), установи/підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу) понад установлений ліміт каси протягом п’яти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Готівка для проведення таких виплат працівникам віддалених відокремлених підрозділів підприємств залізничного транспорту та морських портів може зберігатися в касах таких установ/підприємств понад установлений ліміт каси протягом десяти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Готівка, одержана в банку на інші виплати, видається установою/підприємством своїм працівникам у той самий день. Суми готівки, одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених п. 18 розд. II Положення № 148 строків, повертаються установою/підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).

Установа/підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки (далі – видаткова відомість) (додаток 1 до Положення  № 148).

                                                                  Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 08.09.2023

Чи має право керівник виконувати функції касира та підписувати касові документі окремо як касир та як керівник підприємства?

Фото без опису  Відповідно до п. 44 розд. IV Положення про ведення касових операцій   у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями (далі – Положення № 148), керівник установи/підприємства під час прийняття на роботу касира укладає з ним договір про повну матеріальну відповідальність та ознайомлює його під підпис із вимогами Положення № 148.
        Тобто особа, яка зараховується на роботу, має право виконувати обов’язки касира за умови оформлення:

  • договору про повну матеріальну відповідальність, пов’язану                              з виконанням обов’язків касира;
  • письмового розпорядження (наказу) керівника підприємства.

   При цьому, згідно з п. 45 розд. IV Положення № 148 установи/підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов’язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника.

Керівник установи/підприємства визначає відповідним внутрішнім розпорядчим актом перелік посад та кількість посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи, зазначені у розділах III та IV Положення № 148, задля забезпечення оптимального процесу документообігу та контролю (п. 45 прим. 1 розд. ІV Положення № 148).

Враховуючи викладене, норми чинного законодавства не містять заборони щодо виконання функцій касира керівником підприємства.
        При цьому, при оформленні касових документів керівник має право підписувати касові документи окремо як касир, та як керівник підприємства.

       Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 08.09.2023

Застосування РРО/ПРРО – головна тема зустрічі податківців з підприємцями Полтавщини

Фото без опису

  Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області зустрілися з підприємцями ТЦ «Універсам» у м. Полтава. Податківці продовжують інформування суб’єктів господарювання щодо реєстрації та застосування РРО/ПРРО.

Податківці Полтавщини роз’яснили представникам бізнесу вимоги Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині застосування РРО та/або ПРРО при здійсненні торгівельної діяльності і наданні послуг.

Працівники податкової служби звернули увагу підприємців на своєчасну реєстрацію РРО/ПРРО та зауважили, що з 1 жовтня 2023 року відновлено застосування фінансових санкцій за порушення здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг для усіх суб'єктів господарювання, окрім платників 1 групи.

В ході зустрічі фахівці пояснили механізм реєстрації класичних РРО  і програмних РРО, наголосили, що підприємці можуть самостійно обрати, що застосовувати для проведення розрахункових операцій – РРО чи ПРРО,    а також повідомили про переваги використання ПРРО «у смартфоні» - безкоштовного програмного забезпечення від ДПС.

Податківці Полтавщини завжди відкриті до взаємодії та відкритого діалогу з бізнесом, прагнуть не лише оперативно та якісно роз’яснювати податкові новації, а й надавати фахову допомогу, щоб платники податків отримували необхідну інформаційну та практичну підтримку.

Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 07.09.2023

Про застосування РРО/ПРРО під час зустрічі з підприємцями Полтавщини

Фото без опису

На Полтавщині продовжується інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо застосування РРО/ПРРО. Днями робоча група у складі фахівців Головного управління ДПС у Полтавській області  завітала до підприємців міста Гребінка Полтавської області.

Податківці Полтавщини під час зустрічей з представниками бізнесу надають консультації та відповіді на найактуальніші питання суб’єктів господарювання щодо застосування податкового законодавства. Особливу увагу приділяють вимогам Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін     до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині застосування РРО та/або ПРРО при здійсненні торгівельної діяльності і наданні послуг.

Податківці звертають увагу, що підприємці можуть на власний вибір використовувати класичний або програмний РРО, проте рекомендують ПРРО від ДПС безкоштовне програмне забезпечення, яке є сучасним і зручним                      у використанні. Наголошують, що для зручності платників ДПС були розроблені інструкції щодо інсталяції, реєстрації, формування фіскальних чеків, а також відеоуроки, які допоможуть швидко та доступно отримати відповіді на всі проблемні запитання. Знайти необхідну інформацію можливо за посиланням - https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Податківці Полтавщини завжди відкриті до діалогу з метою оперативного інформування платників про новації податкового законодавства, оскільки своєчасна обізнаність гарантує здійснення підприємницької діяльності в межах правового поля.

Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 07.09.2023

Чи допускаються виправлення у касовій книзі?

Фото без опису

   Відповідно до п. 39 розд. ІV Положення про ведення касових операцій    у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, виправлення в касовій книзі не допускаються.

Зроблені виправлення підписуються касиром, а також головним бухгалтером або особою, яка його заміщує.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 07.09.2023

Підприємців ринку «Алмазний» консультували податківці Полтавщини

Фото без описуУ місцях проведення торгівлі фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області продовжують інформування підприємців про новації Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану».

Податківці відвідали ринок «Алмазний» у місті Полтава та надали консультації і роз’яснення щодо актуальних питань податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- особливостей справляння єдиного податку платників, які до 1 серпня 2023 року використовували спрощену систему з особливостями оподаткування, а саме платники єдиного податку, мають право у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування,  в  тому числі  у разі повторної протягом       2023 року державної  реєстрації фізичною особою - підприємцем, шляхом подання заяви за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу за загальною процедурою;

- застосування РРО/ПРРО, зазначивши, що фізичні особи – підприємці  – платники єдиного податку ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України          з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Нагадали, що ПРРО є безкоштовним рішенням від ДПС та є зручним у застосуванні.

Не оминули питання необхідності офіційного оформлення трудових відносин, які є запорукою фінансової стабільності бізнесу.

Під час заходу відповіли на запитання, які цікавили суб’єктів господарювання та розповсюдили власну друковану продукцію.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 07.09.2023

Підприємці Полтавської області отримали консультації

щодо податкових новацій

Фото без описуФахівці Головного управління ДПС у Полтавській області зустрілися   з підприємцями на території ТРК «Галактика» у м. Кременчук та ТЦ «МИР» у м. Миргород. На зустрічі обговорювалися актуальні питання змін та новацій податкового законодавства, зокрема, Закону України від 30 червня 2023 року        № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану».

Суб’єктів господарювання ознайомили із особливостями справляння єдиного податку платників, які до 1 серпня 2023 року використовували спрощену систему; можливостями переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей; визначенням граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування.

Під час обговорення теми приділили увагу питанню застосування РРО/ПРРО. Повідомили про відновлення відповідальності за порушення вимог закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.08.2023 та з 01.10.2023 року. Наголосили на тому, що підприємці можуть на власний вибір використовувати класичний або програмний РРО. ДПС України надає безкоштовне програмне забезпечення, яке є зручним та не вимагає додаткових витрат.

          Серед присутніх розповсюдили інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО/ПРРО та змін, передбачених Законом України № 3219 і надали вичерпні відповіді на питання підприємців.

                                                       Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 07.09.2023

Комунікація з підприємцями Полтавщини продовжується

Фото без опису

У Полтавській області триває інформаційна кампанія щодо застосування норм Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року  № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування         у період дії воєнного стану».

Податківці консультують суб’єктів господарювання у місцях провадження підприємницької діяльності та надають відповіді на найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування.

Підприємцям детально розповіли про застосування РРО/ПРРО. Наголосили на тому, що апаратний РРО та Програмний РРО відповідно до новацій, запроваджених у 2020 році, є рівнозначними засобами фіскалізації розрахунків за товари, роботи, послуги. Платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО в залежності від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. ДПС України надає безкоштовне програмне забезпечення, яке є зручним та не вимагає додаткових витрат.

        Податківці проінформували суб’єктів господарювання про необхідність оформлення трудових відносин з найманими працівниками та переваги для роботодавців та працівників від використання задекларованих трудових відносин.

         Крім того, на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання»,               в якому зібрано корисну для платників інформацію щодо оподаткування. Розділ розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 07.09.2023

Серпневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» доступний для читачів

 

Фото без опису Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області продовжує випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» і в липневому випуску видання читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства.

У черговому випуску видання читайте:

- про взаємодію системи безоплатної правової допомоги з органами місцевого самоврядування ;

- про інформаційну кампанію ”Виходь на світло”;

- про розвиток Сергіївської сільської територіальної громади.

         У рубриці “Актуальна тема” читайте про можливість українцям отримати безоплатну правничу допомогу з-за кордону.

         Як не стати жертвою під час онлайн -шопінгу інформує департамент кіберполіції.

         У рубриці  «Адвокат консультує» до Вашої уваги консультація Любові Ковердяєвої адвоката системи БПД щодо розшуку безвісті зниклих віськовослужбовців за особливих обставин.

         Про безпечну експлуатацію газових приладів  читайте інформацію МНС у Полтавській області.

         Про свій  життєвий шлях та  професійний досвід  у системі безоплатної правової допомоги Полтавщини у рубриці «Людина права» головний юрист сектору “Кобеляцьке бюро правової допомоги” Анастасія Волошко.

         Успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів та адвокатів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

До уваги читачів «Правового вісника» Актуальні роз’яснення зразки документів правового та процесуального характеру.

         З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут:   https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQ2Irmj6JtTZBmD-_m91cqlwN4bvQRdU6Raj3duGGIML3KA99v_V6ijPKl4KvqMKA/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.p1

 Приємного читання!

опубліковано 07.09.2023

Бюро правової допомоги – 7 років: як юристи системи БПД допомагають розвʼязувати правові проблеми мешканців  Полтавської області

У вересні виповнюється 7 років, відколи в Україні запрацювали бюро правової допомоги – фронт-офіси системи безоплатної правничої допомоги (БПД), де кожна людина може отримати юридичну консультацію та роз’яснення законодавства.

«На Полтавщині  нині працює 28 бюро правової допомоги – у обласному та районних центрах, в невеликих містах та селищах. Від початку 2023 року до бюро області звернулося  майже 25 000 людей, найбільше, близько 2 000 клієнтів – до Лубенського  бюро правової допомоги», – зазначає в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігор Клименко.

Щодо проблем, з якими мешканці області приходять до бюро, то переважно вони стосуються сімейного (стягнення аліментів, укладення та розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав, встановлення факту родинних відносин) та адміністративного права (оскарження рішень, дій та бездіяльності органів влади та місцевого самоврядування). Однак чимало питань пов’язані з трудовим, житловим, спадковим  правом, соціальним забезпеченням.

У випадках, передбачених законом, клієнти бюро можуть отримати не лише юридичні консультації, але й безоплатну вторинну правничу допомогу, тобто послуги юриста чи адвоката для представництва їхніх інтересів у суді та інших державних органах, а також допомогу в складенні документів до суду.

Як пояснюють юристи, такі послуги держава гарантує визначеним категоріям осіб: насамперед людям з низьким доходом, усім дітям, внутрішньо переміщеним особам. Увесь перелік таких категорій наведено в статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу». 

Утім, допомогу юристів системи БПД можна отримати не лише безпосередньо в бюро, але й телефоном чи онлайн.

Тож щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Зателефонувати можна також із мобільного застосунку Telegram https://t.me/+380677213103.

А якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot.

Дізнатися адресу найближчого з наших бюро можна на карті: https://bit.ly/bpd_buro.

 

опубліковано 06.09.2023

Щорічний  тиждень громадянського суспільства

З 11 по 17 вересня 2023 року відбудеться Тиждень громадянського суспільства.

Фото без опису

Партнерами Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) у проведенні Тижня є Секретаріат Кабінету Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, обласні військові адміністрації, ГО “Центр демократії та верховенства права”, “Український незалежний центр політичних досліджень”, “Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”, Програма розвитку ООН в Україні.

МКІП також запрошує доєднатись усі інші зацікавлені організації до проведення подій в рамках Тижня.

За наступним посиланням реєстраційна форма – https://forms.gle/eXgxE5LxBXTUSgeW6 для охочих доєднатись до заходів в рамках Тижня як слухачів чи експертів.

Для координації спільних дій і налагодження координації проведення Тижня

МКІП створило форму для збору інформації щодо запланованих заходів. Форма знаходиться за посиланням - https://forms.gle/CB9fa7rWGCcqm9S96.

 

 

опубліковано 05.09.2023

ПОВІДОМЛЕННЯ

Відповідно до Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого Постановою КМУ від 01 вересня 2021 р. № 926 (надалі – Порядок) та згідно із Рішенням 32 сесії 8 скликання Пришибської сільської ради від 18 липня 2023 року «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку територі Пришибської сільської територіальної громади (у новій редакції)», інформуємо про початок розроблення комплексного плану. Відповідно до п. 42 Порядку розпочато збір пропозицій фізичних та юридичних осіб до розроблення комплексного плану.

Відповідно до Порядку встановлені строки внесення пропозицій:

  • початок реєстрації пропозицій фізичних та юридичних осіб до розроблення комплексного плану - на наступний робочий день після дати публікації відповідного повідомлення – 06.09.2023 р.;
  • строк реєстрації пропозицій фізичних та юридичних осіб до розроблення комплексного плану - не менш як протягом 15 робочих днів від дати публікації відповідного повідомлення – 27.09.2023 р.

Пропозиції приймаються відділом економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради (с. Пришиб, вул Центральна, 46, електронна адреса: [email protected]), телефон для довідок: 0689448336.

опубліковано 31.08.2023

Про податкові оновлення на зустрічі із Полтавською асоціацією бізнесу

         Відбулась робоча зустріч із представниками Полтавської асоціації бізнесу за участі очільниці податкової служби Полтавщини Алли Рябкової щодо питань реалізації  державної політики у сфері оподаткування, роз’яснення окремих положень податкового законодавства та налагодження діалогу з бізнесом.

Фото без опису       Під час заходу детально обговорили податкові оновлення, прийняті Законом України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

Алла Рябкова акцентувала увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. У ході проведення зустрічі спілкувалися про: зміни у системі оподаткування, поновлення та особливості проведення податкових перевірок, застосування РРО/ПРРО.

Фото без опису

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області повідомили про відновлення документальних планових перевірок щодо суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво товарів підакцизної групи товарів, ведуть гральний бізнес, надають фінансові послуги. План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 році розміщений за посиланням - https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/plani-ta-zviti-roboti/665281.html .

Податківці, зокрема, пояснили правильність визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, заповнення заяви про застосування спрощеної системи, тощо.

Також представники ДПС поінформували про особливості оподаткування операцій, які були здійснені платником під час перебування на спрощеній системі з особливостями оподаткування, формування податкових зобовʼязань та податкового кредиту з податку на додану вартість.

Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій, зокрема, наголошено, що до 1 жовтня 2023 року не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій).

Податківці нагадали, що  суб’єкти господарювання можуть обрати класичний або програмний реєстратор розрахункових операцій. На сайті Державної податкової служби України розміщено безкоштовне програмне забезпечення ПРРО - https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

 

опубліковано 31.08.2023

Підприємці Полтавщини надають перевагу програмним РРО

Фото без опису

 Головне управління ДПС у Полтавській області інформує, що у серпні    2023 року 690 суб’єктів господарювання (25 юридичних осіб та 665 ФОП), на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зареєстрували у контролюючих органах Полтавщини 860 РРО/ПРРО, з яких      227 РРО та 633 ПРРО.

Додатково повідомляємо, що безоплатний ПРРО від ДПС розміщено               у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна тут). 

Форма заяви для реєстрації ПРРО знаходиться тут.

 

опубліковано 31.08.2023

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

Фото без опису

Фото без опису

 

опубліковано 30.08.2023

Щодо особливостей відображення назви товару в

розрахункових документах РРО/ПРРО

Фото без опису 

У Головному управління ДПС у Полтавській області повідомляють, що з 01.08.2023 Законом України від 30.06.2023 № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» були внесені зміни в пункт 2 статті 3 Закону від 06.07.1995 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) щодо спрощення фіскального чеку.        

Зазначений пункт було доповнено абзацом другим:

        Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

        Завдяки зазначеним змінам чітко визначені категорії продавців при продажу товару або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

Водночас до ДПС почали звертатись платники податків з проханням роз’яснити:

Як має виглядати такий спрощений чек?

        Як зазначати правильно групу товарів?

        Де брати її назву, якщо виникають сумніви?

        У зв’язку з цим надаємо в межах компетенції відповіді на ці питання.

        Відповідь: при зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, у випадку виникнення сумнівів щодо правильності віднесення певних товарів до певних груп рекомендуємо використовувати Державний класифікатор продукції та послуг (Наказ Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457) в редакції Наказу Міністерства економіки від 16.02.2017 № 211 та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.

Фото без опису

Така можливість встановлена прямою нормою Закону № 265 та не потребує створення нової форми фіскального касового чеку.

При цьому форма такого фіскального касового чека визначена в додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 21.01.2016 № 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350.

При зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, який класифікується за назвою «Групи», замість відображення конкретної позиції можна, наприклад, зазначати:

- «постільна білизна» замість «наволочка», «простирадло», «ковдра» і т.д.;

- «випічка» замість «пиріжок з маковою начинкою», «пиріжок з вишнею», «пиріжок з повидлом» і т. д.;

- «напої» замість «лимонад», «сітро», «дюшес», «тархун» і т. д.

 

опубліковано 30.08.2023

 

Що потрібно знати про систему НАССР

НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points) - система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках. Система НАССР є науково обґрунтованою, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації й контролю небезпечних чинників.

Фото без опису          Основними нормативно-правовими актами, якими визначаються поняття, принципи та порядок впровадження системи НАССР є Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 590 від 01.10.2012 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)».

Відповідальність за безпечність харчових продуктів несе оператор ринку, а ось контроль – на боці держави, у рамках функцій та компетенцій Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Оператори ринку зобов’язані розробити, запровадити та використовувати постійно діючі процедури, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Вимоги щодо запровадження системи НАССР не поширюються на операторів ринку, що здійснюють первинне виробництво, а також провадять пов’язану з первинним виробництвом діяльність, зокрема транспортування, зберігання та обробку первинної продукції в місці первинного виробництва, за умови, що при цьому не змінюється суттєво стан таких продуктів, а також на транспортування живих тварин, призначених для споживання людиною, транспортування з місця первинного виробництва до потужності продуктів рослинного походження, продуктів рибальства, а також продуктів полювання.

Система НАССР стосується тільки безпечності харчових продуктів і не стосується їх якості.

Система НАССР не гарантує безпечності харчових продуктів, а лише зменшує ризик виникнення випадків щодо загрози їх безпечності (є запобіжним інструментом).

Сертифікація постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, не є обов’язковою.

Основними частинами дієвої системи НАССР є:

а) програма-передумова - основні умови безпечності харчових продуктів та діяльність, необхідні для підтримання гігієни навколишнього середовища у всьому харчовому ланцюгу і придатні для виробництва та постачання безпечних кінцевих продуктів і безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також поводження з ними;

б) план НАССР - документ, підготовлений відповідно до принципів НАССР для забезпечення контролю за небезпечними факторами, які є визначальними для безпечності харчових продуктів на тому етапі харчового ланцюга, який розглядається.

         Програми-передумови системи НАССР мають охоплювати такі процеси:

         1. Належне планування виробничих, допоміжних та побутових приміщень для уникнення перехресного забруднення;

         2. Вимоги до стану приміщень, обладнання, проведення ремонтних робіт, технічного обслуговування обладнання, калібрування тощо, а також заходи щодо захисту харчових продуктів від забруднення та сторонніх домішок;

         3. Вимоги до планування та стану комунікацій - вентиляції, водопроводів, електро- та газопостачання, освітлення тощо;

         4. Безпечність води, льоду, пари, допоміжних матеріалів для переробки (обробки) харчових продуктів, предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами;

         5. Чистота поверхонь (процедури прибирання, миття і дезінфекції виробничих, допоміжних та побутових приміщень та інших поверхонь);

         6. Здоров’я та гігієна персоналу;

         7. Захист продуктів від сторонніх домішок; поводження з відходами виробництва та сміттям, їх збір та видалення з потужності;

         8. Контроль за шкідниками, визначення виду, запобігання їх появі, засоби профілактики та боротьби;

         9. Зберігання та використання токсичних сполук і речовин;

         10. Специфікації (вимоги) до сировини та контроль за постачальниками;

         11. Зберігання та транспортування;

         12. Контроль за технологічними процесами;

         13. Маркування харчових продуктів та поінформованість споживачів.

План HACCP – це розроблена програма безпеки харчових продуктів, яка фокусується на запобіганні небезпекам шляхом застосування контролю від сировини до готової продукції (12 кроків).

    Крок 1. Створення групи HACCP (Склад групи НАССР визначається та затверджується керівником потужності).

Крок 2. Опис продукту та сировини.

    Повний опис харчових продуктів повинен містити інформацію, яка стосується його безпечності: назву, склад, структуру та фізико-хімічні характеристики, мікробіологічні та хімічні критерії, вид оброблення, спосіб споживчого та транспортного пакування, вид маркування, умови зберігання та транспортування, строк придатності, спосіб реалізації, метод збуту.

Крок 3. Визначення передбачуваного використання продуктів.

Визначення правильного і передбачуваного способу споживання (використання) харчового продукту споживачами, для яких цей продукт призначений. В окремих випадках розглядається споживання (використання) харчового продукту для специфічних груп споживачів, таких як діти, спортсмени, особи похилого віку.

Крок 4. Розробка блок-схем технологічного процесу.

Скласти докладну блок-схему технологічного процесу, яка дасть чіткішу і зрозумілішу картину всіх етапів виготовлення харчової продукції. Блок-схема допоможе виявити джерела потенційного зараження та визначити методи для усунення ризиків. 

Для організацій громадського харчування, які мають великий асортимент страв та продукції, необов'язково розписувати блок-схему для кожної страви. Достатньо буде згрупувати асортимент за схожими параметрами.

Крок 5. Підтвердження блок-схеми технологічного процесу на об'єкті виробництва.

    Після того, як блок-схему розроблено, група НАССР повинна підтвердити її відповідність дійсним технологічним процесам під час роботи потужності.

Крок 6. Аналіз небезпечних факторів (Перший принцип HACCP).

    Слід враховувати всі реальні чи потенційні небезпеки, які можуть виникати у кожному компоненті та кожному етапі блок-схеми. Проблеми безпеки харчових продуктів для програм HACCP поділяються на три типи небезпек: біологічні, хімічні речовини, фізичні. Провести аналіз (дослідження) небезпечних факторів з метою визначення, які з них необхідно усунути, зменшити до прийнятного рівня або попередити їх появу для виготовлення безпечних харчових продуктів.

Крок 7.  Визначення критичних контрольних точок - ККТ (Другий принцип HACCP).

Визначення (ідентифікація) критичних контрольних точок (далі - ККТ) ґрунтується на логічному підході. Такий підхід група НАССР здійснює відповідно до свого практичного досвіду та знань про процес та продукт з можливим використанням дерева рішень. При цьому етап технологічного процесу розглядають у логічній послідовності з іншими етапами процесу, беручи до уваги весь технологічний процес, що дозволить уникнути появи зайвих ККТ. Зразок дерева рішень для визначення критичних точок контролю наведено в додатку 3 Наказу № 590.

Крок 8. Встановлення критичних меж кожної ККТ (Третій принцип HACCP).

Дають змогу відрізнити прийнятність харчового продукту від неприйнятності з точки зору його безпечності.

Для кожної ККТ мають бути встановлені критичні межі.

Критичні межі - це крайні прийнятні значення (показники), які відділяють виготовлення (випуск) безпечного продукту від небезпечного.

Критичні межі повинні бути вимірними або, якщо неможливо встановити вимірні критичні межі, помітними для доведення того, що ККТ є під контролем. Значення критичних меж повинні базуватись на достатніх доказах того, що вони забезпечуватимуть контроль за технологічним процесом.

Крок 9. Розробка системи моніторингу кожної ККТ (Четвертий принцип HACCP).

         Моніторинг - це механізм підтвердження того, що ККТ не вийшла за встановлені критичні межі. Метод, обраний для моніторингу, має бути чутливим і забезпечувати швидкий результат, щоб навчені оператори могли виявити будь-яку втрату контролю за етапом. Це необхідно для того, щоб можна було вжити коригуючих дій якнайшвидше і уникнути або мінімізувати втрату продукту.

     Моніторинг може проводитись шляхом спостереження або вимірювання на зразках, взятих відповідно до статистичного плану вибірки. Моніторинг за допомогою візуального спостереження є базовим, але дає швидкі результати, тому небезпеку можна швидко усунути. Найбільш поширеними вимірами є час, температура та вміст вологи.

Крок 10. Розробка плану корекції та коригувальних дій (П'ятий принцип HACCP).

Група НАССР завчасно розробляє коригувальні дії для кожної ККТ, які можна негайно застосувати у випадку, коли моніторинг свідчить про відхилення від критичних меж.

Порядок коригувальних дій повинен бути задокументований у відповідних процедурах.

Коригувальні дії мають відповідати таким вимогам:

- негайно відновлювати контроль за технологічним процесом;

- визначити причини невідповідності;

- усувати причини невідповідності;

- визначати (ідентифікувати) потенційно небезпечні продукти, виготовлені (випущені) за час, коли технологічний процес не був під контролем (при періодичному моніторингу - з часу останнього вимірювання з позитивним результатом), та встановлювати подальше поводження з ними.

Крок 11. Встановлення процедур верифікації (перевірки) (Шостий принцип HACCP).

         Коли план HACCP розроблено та всі ККТ були підтверджені, він повинен перевірятись через регулярні проміжки часу (не рідше одного разу на рік).

    Метою верифікації (перевірки) є отримання упевненості у тому, що план НАССР базується на надійних наукових обґрунтуваннях, забезпечує контроль за небезпечними факторами, пов’язаними з харчовим продуктом та технологічним процесом, та належно виконується.

    Елементами верифікації (перевірки) є:

    Валідація (підтвердження) плану НАССР - отримання доказів того, що всі елементи плану НАССР є правильними і забезпечують безпечність харчових продуктів.

    Метою валідації є:

- демонстрація, що всі рішення, прийняті під час дослідження плану НАССР, мають під собою наукове та/або технічне обґрунтування і базуються на належних практиках виробництва та гігієни;

- переконання, що план НАССР є правильно продуманим і ефективним;

- оцінка того, що розроблений план НАССР може бути впроваджено повністю;

- надання клієнтам (іншим операторам ринку) чи органам державного контролю (нагляду) доказів того, що прийняті рішення є правильними, а заходи контролю - ефективними.

    Верифікація (перевірка) ефективності функціонування системи НАССР із застосуванням методів, процедур, аналізів та інших оцінювань додатково до моніторингу ККТ для визначення відповідності плану НАССР.

    Метою верифікації є:

- забезпечення ефективного впровадження плану НАССР;

 -перевірка, чи план НАССР виконується постійно;

- перевірка, чи всі результати аналізу системи взято до уваги.

    Для проведення верифікації група НАССР використовує таку інформацію:

- огляд скарг, пов’язаних з безпечністю харчових продуктів;

- результати лабораторного моніторингу неперероблених, частково перероблених або перероблених харчових продуктів;

- результати моніторингу ККТ;

- калібрування обладнання;

- результати проведення аудитів, інспекцій;

- перевірку ведення записів;

- аналіз відхилень;

- перевірку роботи відповідального персоналу.

Крок 12. Встановлення процедур ведення записів (Сьомий принцип HACCP).

         Включає процедури ведення записів та документації, що мають відповідати розміру потужності, особливостям технологічних процесів та давати змогу оператору ринку перевіряти впровадження та дієвість заходів з контролю, передбачених системою НАССР.

         Ведення записів є невід'ємною частиною плану HACCP. Записи демонструють, що процедури виконувались правильно від початку до завершення виробничого процесу, забезпечуючи простежуваність продукту. Це забезпечує запис відповідності встановленим критичним межам і може використовуватися виявлення проблемних областей. Крім того, документація може використовуватися як доказ належного виконання виробничого процесу.

         Записи повинні також включати документи, в яких записано початкове дослідження HACCP, наприклад, визначення небезпеки та вибір критичних меж, але основна частина документації буде записами, пов'язаними з моніторингом ККТ та вжитими коригуючими заходами. Ведення записів може здійснюватися у різний спосіб: від простих контрольних списків до записів і контрольних діаграм. 

         Документація системи НАССР поділяється на:

- базову - план НАССР, процедури;

- оперативну - протоколи, записи.

    До базової документації належать:

- склад групи НАССР та її обов’язки;

- опис харчового продукту та його передбачуване споживання (використання);

- перевірена блок-схема виробництва;

- аналіз небезпечних факторів;

- методологія визначення ККТ;

- критичні межі та їх обґрунтування;

- система моніторингу, процедури моніторингу кожної ККТ;

- процедури застосування коригувальних заходів;

- процедура валідації, верифікації;

- процедури управління документами НАССР.

         До оперативної документації належать:

- протоколи нарад групи НАССР;

- протоколи моніторингу ККТ;

- протоколи впровадження коригувальних заходів;

- протоколи валідації, верифікації.

 

опубліковано 28.08.2023

Податківці продовжують роз'яснювальну роботу із підприємцями Полтавщини

Фото без опису

Цикл робочих зустрічей із фізичними особами-підприємцями триває. Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області роз’яснюють норми Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року  № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування   у період дії воєнного стану».

Під час виїзних консультацій на ринках Полтави податківці надають відповіді на найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;

- застосування РРО/ПРРО;

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками тощо.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО. Зокрема, нагадали, що ПРРО                              є безкоштовним рішенням від ДПС та є зручним у застосуванні.

        Роз’яснювальна робота із платниками податків - пріоритетне завдання Головного управління ДПС у Полтавській області.

         Крім того, на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання»,        в якому зібрано корисну для платників інформацію щодо оподаткування. Розділ розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

опубліковано 28.08.2023

 

Фото без опису

Закон України № 3219-ІХ: зміни в застосуванні відповідальності за порушення порядку проведення розрахункових операцій

 

З 1 серпня 2023 року набрали чинності положення Закону України від 30.06.2023 № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі - Закон № 3219), зокрема, щодо змін у застосуванні відповідальності за порушення порядку проведення розрахункових операцій.

Окремі категорії суб’єктів господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону України від 06.07.1995                         № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), які вчинені ними у період  з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року. Звільнення від відповідальності за порушення вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 не стосується трьох видів діяльності:

- продажу підакцизних товарів;

- діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти;

- діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

          У подальшому, з 01 жовтня 2023 року штрафні (фінансові) санкції застосовуються до всіх суб’єктів господарювання за вчинені ними порушення вимог Закону № 265.

     Разом з цим, з 01 жовтня 2023 року штрафні (фінансові) санкції не застосовуються до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на: тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, - по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій; територіях активних бойових дій, - по дату завершення бойових дій на відповідних територіях; територіях можливих бойових дій, - по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях, якщо вони не були вчинені при продажу ними підакцизних товарів.

     Також, відбулися зміни в розмірах штрафних (фінансових) санкцій за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій на період з 01 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року                   № 64/2022, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану          в Україні».

     Так, до фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів                                   з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій                                 з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведения розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовується у таких розмірах:

25 відсотків вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

При цьому зменшення штрафних (фінансових) санкцій не буде застосовуватись відносно торгівців, діяльність яких пов’язана з торгівлею:

- підакцизними товарами;

- технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту;

- лікарськими засобами, виробами медичного призначення, крім ветеринарних препаратів та виробів ветеринарного призначення;

- ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

 

опубліковано 25.08.2023

Фото без опису

 

опубліковано 24.08.2023

Залишаємось на зв’язку:  Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах – одна з умов дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО

Фото без опису

  Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

      Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.

      Процедури реєстрації РРО/ПРРО встановлені порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0918-16#Text

Форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їх заповнення знаходяться за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/

      ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача.

      ПРРО від ДПС, як і всі інші ПРРО, підлягає реєстрації в контролюючому органі.

 Завантажити ПРРО від ДПС можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Faсebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

опубліковано 24.08.2023

Робоча зустріч із слухачами курсу підвищення підготовки «Бухгалтерія+1С» Навчального центру «Інфотех» щодо новацій, передбачених Законом № 3219, в т.ч. щодо застосування РРО (ПРРО)

         Фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області  з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч формату «Питання-відповідь» із слухачами курсу підвищення підготовки за напрямом «Бухгалтерія+1С» Навчального центру «Інфотех».

       Заходи проводились на території Навчального центру «Інфотех». У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками, змін та новацій передбачених законом № 3219-IX.

Фото без опису

         Податківці наголосили, що Закон № 3219-IX спрямований на виконання Україною зобов’язань  в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні. Фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність реєстратора розрахункових операцій, крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор)  або надають послуги.

          Всім присутнім були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО/ПРРО та змін передбачених Законом № 3219-IX, та надано консультації              і відповіді на актуальні питання.

 

опубліковано 24.08.2023

Формується Портфель інвестиційних пропозицій Полтавської області!

Полтавська облвійськадміністрація формує Портфель інвестиційних пропозицій Полтавської області.

Запрошуємо всіх зацікавлених суб’єктів господарювання та ініціаторів Start-up долучитись та надати свої інвестиційні пропозиції та проекти різного ступеню готовності: від бізнес-ідей до готових інвестиційних проектів в різних галузях економіки!

Портфель інвестиційних пропозицій Полтавської області –  це база даних та сформований на її основі презентаційний каталог, який дасть змогу просувати та рекламувати активні інвестиційні можливості Полтавщини для пошуку та залучення потенційних партнерів та ресурсу для реалізації інвестиційних проектів.

Хто може взяти участь?

  • Вже існуючий бізнес, що прагне реалізувати нові проекти та масштабуватись і потребує залучення інвестиційних ресурсів (інвестиції у статутний капітал/кредитні ресурси/часткове грантове покриття);
  • Start-up , що шукає ресурсу для реалізації ідеї.

Як взяти участь?

  • Подати заповнену Анкету інвестиційного проєкту на сайті облвійськадміністрації через відповідний сервіс (http://surl.li/jffur). 

Консультації з питань щодо подачі інвестиційних проєктів до Портфелю інвестиційних пропозицій Полтавської області за телефонами:

+380 (0532) 56-16-95

+380 (0532) 56-17-19

 

 

опубліковано 22.08.2023

Фото без опису

 Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області, з метою надання консультацій щодо новацій, передбачених Законом України від        30 червня 2023 року №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон №3219), в т.ч. щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій, фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області було проведено зустріч із платниками податків на території ПП «Торгівельний центр «Київ» за участю керівництва закладу.

Обговорили актуальні питання змін та новацій податкового законодавства, зокрема, щодо обов’язковості використання реєстраторів розрахункових операцій, відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.08.2023 – стосовно суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор; з 01.10.2023 – стосовно всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Податківці наголосили, що Закон №3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.

Платникам податків були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО/ПРРО, консультації та відповіді на актуальні питання.

 

опубліковано 21.08.2023

Опитування платників податків щодо задоволеності оновленим вебпорталом ДПС

   У зв’язку із запуском оновленого вебпорталу ДПС Державна податкова служба України до  27.08.2023 проводить опитування користувачів щодо їх задоволеності функціоналом та наповненням вебпорталу ДПС.

Фото без описуОпитування є анонімним та добровільним.

Просимо заповнити анкету за посиланням:

https://tax.gov.ua/anketa/?3338514346

Результати опитування будуть оприлюднені на вебпорталі ДПС та сторінці ДПС у Facebook одразу після їх опрацювання.

 

опубліковано 21.08.2023

Оновлено версію програмного забезпечення ПРРО від ДПС

Державна податкова служба України повідомляє про оновлення версії програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS.

У оновленій версії:

додано можливість використання КЕП у форматі .pfx;

удосконалено механізм повернення з ПРРО, що використовується, чеків, які були сформовані іншим ПРРО, що належить/належав одному суб'єкту господарювання;

виключено обмеження щодо перегляду чеків у модулі «Історія операцій», сума яких перевищує 1 млн грн;

удосконалено функціонал щодо перевірки стабільності інтернет-з’єднання та з’єднання з Фіскальним сервером контролюючого органу при виході ПРРО з режиму офлайн.

Проєкт EU4PFM допомагає впроваджувати реформу ПРРО в Україні, надаючи експертну та фінансову підтримку щодо розробки і вдосконалення
ІТ-рішень для ПРРО.

Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

 Інформаційні матеріали щодо ПРРО за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.

Суб’єкт господарювання для проведення розрахункових операцій обирає за власним бажанням ПРРО від ДПС чи будь-яке інше (комерційне) рішення.

Фото без описуНаприкінці червня роботу ПРРО від ДПС продемонстровано на 27-й Генеральній асамблеї Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) та отримано схвальну оцінку учасників.

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Faсebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

 

опубліковано 18.08.2023

        Державна підтримка бізнесу в питаннях фіскалізації розрахункових операцій

       Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.

Фото без опису  ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.

Функціональні можливості ПРРО від ДПС:

відкриття/закриття/автозакриття зміни;

формування, реєстрація, видача чеків;

додавання товарів/послуг у чек з номенклатури або вручну;

друк та відправка фіскальних чеків покупцям на електронну пошту/месенджери;

ведення довідників номенклатури (експорт/імпорт даних);

ведення довідника ставок податків;

використання сканера штрихкодів;

додавання штрихкоду марки акцизного податку;

різні форми розрахунку (готівкова/безготівкова/комбінована);

оформлення знижки/повернення товару на окремий товар/чек;

формування та перегляд X-звіту, Z-звіту;

відправка Z-звіту до фіскального сервера;

перехід/вихід у/з режиму офлайн із можливістю збереження/передачі даних до фіскального сервера.

Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

 Інформаційні матеріали щодо ПРРО за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.

Суб’єкт господарювання для проведення розрахункових операцій обирає за власним бажанням ПРРО від ДПС чи будь-яке інше (комерційне) рішення.

Наприкінці червня роботу ПРРО від ДПС продемонстровано на 27-й Генеральній асамблеї Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) та отримано схвальну оцінку учасників.

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Fasebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

 

опубліковано 18.08.2023

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

опубліковано 17.08.2023

Фото без опису

опубліковано 17.08.2023

Військовий збір

Запитували? Відповідаємо!

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором разова нецільова матеріальна допомога, яка надається роботодавцем працівникам?

        Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
        До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, згідно з п. 164.2 ст. 164 ПКУ, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) та інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

У разі якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачення та носить разовий характер, наприклад, на вирішення соціально-побутових потреб, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою та оподатковується, з урахуванням п. 170.7 ст. 170 ПКУ.

Фото без опису   Відповідно до п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2023 році – 3760,00 гривень).
        При цьому, якщо сума нецільової благодійної допомоги перевищує зазначений розмір, то сума такої допомоги в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

Отже, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2023 році не перевищує 3760,00 грн, а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

опубліковано 17.08.2023

 

Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Конкорд»

Фото без опису   Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області  з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

    Заходи проводились на території торгівельно-розважального центру «Конкорд».      У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками.

  Податківці наголосили, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань  в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. Фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

   Зокрема, нагадали, що  ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.

          Платникам податків були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО, консультації та відповіді на актуальні питання.

опубліковано 17.08.2023

                                                                                                 

    Робоча зустріч  податківців Полтавщини з керівником ГО «Полтавське районне об’єднання фермерів і приватних землевласників імені героя України, героя Небесної сотні, Віктора Чміленка»

   Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Полтавській області під головуванням очільниці податкової служби Полтавщини Аллою Рябковою відбулась зустріч із керівником Громадської організації «Полтавське районне об’єднання фермерів і приватних землевласників імені героя України, героя Небесної сотні, Віктора Чміленка» Олегом Слизьком. Під час заходу обговорювались питання щодо реалізації  державної політики у сфері оподаткування у в’язку з новаціями податкового законодавства.

     Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від       30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

Фото без опису      Алла Рябкова акцентувала увагу Олега Слизька, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені   у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  Наголосила, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

    Очільниця податкової служби області акцентувала увагу на необхідності проведення зустрічей із підприємцями в онлайн або робочому форматі задля налагодження діалогу з бізнесом та роз’яснення новацій податкового законодавства. «Тільки відкрита комунікація допоможе бізнесу правильно розуміти норми чинного законодавства та використовувати їх під час своєї діяльності в межах правового поля, що особливо важливо для спльної Перемоги», наголосила Алла Рябкова.     

 

опубліковано 16.08.2023

Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Екватор»

         Фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області  з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

  Заходи проводились на території торгівельно-розважального центру «Екватор».      У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками.

         Податківці наголосили, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань  в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. Фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор)  або надають послуги.

Фото без опису     Зокрема, нагадали, що  ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.

   Платникам податків були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО, консультації та відповіді на актуальні питання.

 

Робочі зустрічі податківців Полтавщини з підприємцями 

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області розпочали цикл робочих зустрічей із фізичними особами-підприємцями з питань роз’яснення норм Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України  від 30 червня 2023 року  № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування   у період дії воєнного стану».

Під час зустрічей на ринках Полтави податківці роз’яснюють найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, та надають відповіді  на запитання в межах чинного законодавства, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;

- застосування РРО/ПРРО;

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками тощо.

        Також фахівці податкової служби області розповсюдили друковану продукцію серед учасників заходу, яка роз’яснює вищезазначені питання податкового законодавства у доступній та зрозумілій формі.

Фото без опису

    Проведення таких зустрічей сприяє підвищенню рівня податкової культури та налагодженню партнерських відносин між податковою службою та платниками податків Полтавщини.      

        

Єдиний податок

Запитували? Відповідаємо!

Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності (для фізичної особи - підприємця), які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку?

         Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 зі змінами та доповненнями.
            До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

Фото без опису        Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою – підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб – підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

 

 «Круглий стіл» податківців із представниками бізнес-спільноти Полтавщини

         В Головному управлінні ДПС у Полтавській області під головуванням очільниці податкової служби Полтавщини Аллою Рябковою відбулась зустріч   з підприємцями щодо питань реалізації  державної політики у сфері оподаткування, роз’яснення окремих положень податкового законодавства та налагодження діалогу з бізнесом.

        Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

Фото без опису

Алла Рябкова акцентувала увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені    у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  Наголосила, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

   У ході проведення зустрічі фахівцями управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками. Податківці нагадали, що  ПРРО можливо зареєструвати через Електронний кабінет, при цьому, ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами, звернули увагу присутніх на покрокові інструкції, які детально описують порядок реєстрації та принцип роботи ПРРО. Знайти їх можна за посиланням на офіційному вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

 

опубліковано 16.08.2023

Податківці Полтавщини провели воркшоп щодо Закону України 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану»

    Спільна та злагоджена робота податківців та представників органів місцевого самоврядування регіону – ефективний вектор діяльності Головного управління ДПС   у Полтавській  області.

          Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Полтавській області під головуванням очільниці податкової служби Полтавщини Аллою Рябковою відбулась зустріч  в онлайн форматі за участі представників територіальних громад області. Під час заходу обговорювались питання щодо реалізації  державної політики у сфері оподаткування      у в’язку з новаціями податкового законодавства.

        Доповідачами від податкової служби області були надані роз’яснення щодо ключових змін у зв’язку із набуттям чинності Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану»   (далі – Закон України № 3219-IX).

        Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

 Алла Рябкова акцентувала увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені  у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні       та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  Наголосила, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

Фото без опису        Очільниця податкової служби області звернула увагу пристуніх на тому, що офіційна інформація щодо вищезазначених питань опублікована на субсайті Головного правління ДПС у Полтавській області за посиланням https://poltava.tax.gov.ua/ та підкреслила, що працюють телефони “гарячих ліній” за всіма функціональними напрямками https://poltava.tax.gov.ua/kontakti/  

 

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах

        Державна податкова служба України повідомляє, що починаючи             з 01.08.2023 суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», лише за п’ять днів зареєстрували в контролюючих органах більше 6 тис. РРО/ПРРО.

          Для проведення розрахунків суб’єкт господарювання обирає самостійно – РРО чи ПРРО він буде застосовувати. Якщо надає перевагу ПРРО, то обирає самостійно – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО.

     Безоплатний ПРРО від ДПС розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна  за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro).

Фото без опису

          Отримати роз’яснення щодо реєстрації РРО/ПРРО, з інших питань, пов’язаних із застосуванням РРО/ПРРО, можна за телефоном: 0800501007.

          Подати до контролюючого органу заяву для реєстрації РРО можна в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО – виключно в електронній формі.

           Форма заяви для реєстрації ПРРО знаходиться за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Faсebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

 

опубліковано 16.08.2023

Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Київ»

Фото без опису      Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

         Заходи проводились на території торгівельно-розважального центру  «Київ». У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками.

 Акцентували увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. Податківці роз’яснили, що фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Наголосили, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

          Нагадали, що  ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.

          Платникам податків були надані консультації та відповіді на актуальні питання.

опубліковано 16.08.2023