Пришибська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Історична довідка

Село Пришиб вперше згадується в XVII ст. коли було подароване царем Михайлом Федоровичем отаманові запорозських козаків Сірку. Позначено на стратегічних картах Карла XII періоду Північної війни 1700-1721.

На територіях сіл в минулому проходили і очевидно, певний час жили скіфи. Під час визвольної війни українського і білоруського народів 1648-54 років проходили війська філона Джалалія, які приєдналися до Богдана Хмельницького і вели боротьбу проти польських гнобителів. Біля села Низи є могила, в якій поховані повстанці визвольної війни 1648-54 років. Біля ріки Кобелячок є могила російських солдатів, що загинули в боях із шведами. Напевне, це воїни з корпусу князя Волконського. Курган православним воїнам був споруджений за наказом Петра І і встановлено хрест на могилі полеглих воїнів. За однієї з версій Карл XII переправлявся через Дніпро саме в Пришибі та Келеберді.

У XVIII на початку XIX століття частина населення вже перебувала в кріпосній залежності. У 1834 році була збудована мурована Вознесенська церква (вона не збереглася). У 1900 році у Пришибі Кобеляцької волості Кременчуцького повіту діяла козацька громада.

За версією істориків село було засновано козаками Келебердянської козачої фортеці під час розселення їх в XVI столітті, а назва  села Пришиб сягає часів старослов’янської мови і означає „круча над закрутом річки, коліно річки, місце удару течії”.

У роки німецько-фашистської окупації (03.09.1941 – 27.09.1943) було розстріляно 4 особи та вивезено до німетчини 115 осіб.

Уродженцем с. Пришиб є Герой Радянського Союзу П.В.Фещенко, у 2005 р. встановлено меморіальну плиту з його барельєфом.

У на території громади знаходяться три Братських могили радянських воїнів, загиблих у 1943р, пам’ятник воїнам-односельцям, які полягли  на фронтах ВВВ, могила Героя Радянського Союзу І.І.Бахарєва, чотири пам’ятних знаків «Жертвам голодомору».

День визволення сіл громади від німецько-фашистьської окупації 27 вересня.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь