Пришибська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:Гарантії прав та свобод людини і громадянина – це умови та засоби, що забезпечують ефективну реалізацію прав та свобод кожною людиною і громадянином.

Дата: 01.07.2019 15:56
Кількість переглядів: 278

Конституція України досить чітко визначає систему органів та посадових осіб різних рівнів, які повинні захищати права і свободи людини і громадянина. Це: Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, місцеві державні адміністрації, підсистема судів загальної юрисдикції та спеціалізованих судів, Конституційний Суд України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокуратура, адвокатура, інші правоохоронні органи України.

Громадяни та юридичні особи відповідно до статті 151¹ Конституції України можуть звертатися до Конституційного Суду України з конституційними скаргами щодо відповідності Конституції України (конституційності) законів України.

Порядок організації та діяльності Конституційного Суду України, статус його суддів, підстави і порядок звернення до нього, процедуру розгляду ним справ і виконання його рішень регламентовано Розділом ХІІ Конституції України та Законом України “Про Конституційний Суд України” від 13 липня 2017 року № 2136- VIII.

Закон прямо не передбачає здійснення захисту прав людини Конституційним Судом, але це випливає із його завдань: гарантувати верховенство Конституції України на всій території держави, здійснюючи контроль за відповідністю Основному Закону законів та інших правових актів. Конституційний Суд може визнати їх чи окремі їхні положення неконституційними. Такі акти втрачають чинність, а якщо їх дією було порушено конституційні права та свободи, вони фактично поновлюються.

Конституційний Суд є органом конституційної юрисдикції та не належить до судів системи судоустрою України, найвищим судом у якій є Верховний Суд.

Громадян України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи можуть звернутися до Конституційного Суду у формі конституційної скарги.

Відповідно статті 55 Закону, конституційною скаргою є подане до Конституційного Суду письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб’єкта права на конституційну скаргу.

Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано.

Конституційна скарга повинна включати в себе ряд обов’язових елементів:

- прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу зареєстрованого місця проживання/перебування особи, а також засоби зв’язку;

- відомості про уповноважену особу, що діє від імені суб’єкта права на конституційну скаргу;

- короткий виклад остаточного судового рішення, в якому було застосовано відповідні положення закону України;

- опис перебігу розгляду відповідної справи в судах;

- конкретні положення закону України, які належить перевірити на відповідність Конституції України, та конкретні положення Конституції України, на відповідність яким належить перевірити закон України;

- обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку заявника, зазнало порушення внаслідок застосування закону;

- відомості про документи і матеріали, на які посилається заявник, із наданням копій цих документів і матеріалів;

- перелік документів і матеріалів, що додаються, засвідчених в установленому порядку.

Судовий збір за подання конституційної скарги не сплачується.

Конституційна скарга надсилається до Конституційного Суду поштою або передається безпосередньо до Секретаріату Суду.

Необхідно зауважити, що скарга може бути подана на протязі трьох місяців з дня набрання законної сили остаточним судовим рішенням, у якому застосовано закон України (його окремі положення), які оскаржуються.

Нагадуємо, за безоплатною правовою допомогою у м.Кременчуці можна звернутися  за адресою: м. Кременчук, вул.Небесної Сотні, 54. тел: (05366) 3-00-38.

 Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь