Кременчуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області інформує:

Дата: 18.12.2021 20:14

Уряд виділив Фонду 1,75 млрд грн фінансової допомоги з держбюджету

На погашення заборгованості із виплат допомог за лікарняними буде направлено 1 мільярд 750 мільйонів гривень фінансової допомоги з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Виділена рішенням Уряду фінансова допомога дозволить Фонду соціального страхування України погасити більшу частину заборгованості із фінансування допомог по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах. Розрахунково, кошти дозволять здійснити виплати для 330 тисяч застрахованих осіб.

Заборгованість накопичилась через різке зростання кількості листків непрацездатності, які передаються до Фонду на фінансування, у зв’язку з пандемією. За підсумками 11 місяців цього року українські працівники провели на лікарняних 36,7 мільйона оплачуваних за кошти ФССУ днів – це на 6,8 мільйона днів більше, ніж за той же період 2020-го, коли вже спостерігалось суттєве зростання через поширення COVID-19.

Упродовж 2021 року потреба у видатках на лікарняні і страхові виплати перевищувала доходи Фонду від частки ЄСВ. Так, за підсумками листопада перевищення потреби у видатках над фактичними доходами від частки ЄСВ склало понад 2,7 мільярда гривень (з урахування заборгованості, що накопичилась на початок місяця). Детальніше: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/979169.

Довідково. Відповідну постанову № 1318 «Про виділення коштів для виплати матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» КМУ затвердив учора, 15 грудня.

Після надходження на рахунок Фонду зазначені кошти будуть оперативно направлені на виплати допомог. Слідкувати за станом оплати лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі https://t.me/socialfund, де щоденно оновлюється інформація щодо профінансованих виплат.

Телефони Кременчуцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області:

з питань заяв-розрахунків

т. (0536)74-73-05 або (0892)50-01-25

з питань роботи зі страхувальниками

т. (0536)74-72-29 або (0892)50-11-06

з питань медичних та соціальних послуг

т. (0536)74-72-21 або (0892)50-11-09

з питань матеріального забезпечення та страхових виплат

т. (0536)74-71-47 або (0892)50-02-59

Електронна пошта для листування