Пришибська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

НОВІ НОРМИ ЩОДО ПРИЙНЯТТЯ МІСЦЕВОЮ РАДОЮ РІШЕНЬ З ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ

Дата: 31.01.2022 13:26
Кількість переглядів: 514

В Україні громади отримали право управляти землями в межах власної території. Й водночас змінився порядок прийняття рішень про відчуження земельних ділянок з власності громад – набули чинності нові норми щодо прийняття місцевою радою рішень з земельних питань.

«Із внесенням змін до Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Водночас це нововведення не стосується земельних ділянок, що вже перебувають у користуванні громадян. Така норма дозволить усунути можливі корупційні дії на місцевому рівні», – повідомив директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов.

Відтепер дещо змінився порядок прийняття місцевими радами рішень про відчуження земельних ділянок з власності територіальних громад. Частину другу ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доповнили новим абзацом, згідно з яким рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Норма у 2/3 голосів депутатів місцевої ради, щодо безоплатної передачі земель комунальної власності у приватну - є обмежувальною нормою, яка буде захищати від корупційних дій на місцевому рівні.

Отже, при прийнятті відповідних рішень тепер потрібно чітко розмежувати земельні ділянки на 2 категорії:

1) землі, які передаються безоплатно з  комунальної у приватну власність та перебувають у користуванні громадян або на земельній ділянці розташований житловий будинок, інша будівля чи споруда, яка належить, громадянину, що звернувся з клопотанням про передачу земельної ділянки, а також земельні ділянки право на які виникло раніше (в цих випадках для прийняття рішення про передачу у власність достатньо звичайної більшості);

2) інші земельні ділянки, які передаються безоплатно з  комунальної власності у приватну власність (в цих випадках для прийняття відповідного рішення раді необхідно зібрати 2/3 голосів депутатів від загального складу ради).

Зазначимо, при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування щодо безоплатної передачі у власність земельної ділянки (із земель комунальної власності) потрібно враховувати категорію земельної ділянки.

Так, достатньо звичайної більшості голосів депутатів ради у разі прийняття рішень при передачі земель безоплатно з комунальної у приватну власність, якщо такі землі перебувають у користуванні громадян. Крім того, якщо це стосується земельних ділянок, на які раніше були видані правоустановчі документи.

2/3 голосів депутатів від загального складу ради необхідно при прийнятті рішень щодо інших земельних ділянок. Зокрема, це стосується ділянок, які раніше не надавались у власність чи користування заявнику.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь