Пришибська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

НОВІ НОРМИ ЩОДО ПРИЙНЯТТЯ МІСЦЕВОЮ РАДОЮ РІШЕНЬ З ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ

Дата: 31.01.2022 13:26
Кількість переглядів: 506

В Україні громади отримали право управляти землями в межах власної території. Й водночас змінився порядок прийняття рішень про відчуження земельних ділянок з власності громад – набули чинності нові норми щодо прийняття місцевою радою рішень з земельних питань.

«Із внесенням змін до Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Водночас це нововведення не стосується земельних ділянок, що вже перебувають у користуванні громадян. Така норма дозволить усунути можливі корупційні дії на місцевому рівні», – повідомив директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов.

Відтепер дещо змінився порядок прийняття місцевими радами рішень про відчуження земельних ділянок з власності територіальних громад. Частину другу ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доповнили новим абзацом, згідно з яким рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Норма у 2/3 голосів депутатів місцевої ради, щодо безоплатної передачі земель комунальної власності у приватну - є обмежувальною нормою, яка буде захищати від корупційних дій на місцевому рівні.

Отже, при прийнятті відповідних рішень тепер потрібно чітко розмежувати земельні ділянки на 2 категорії:

1) землі, які передаються безоплатно з  комунальної у приватну власність та перебувають у користуванні громадян або на земельній ділянці розташований житловий будинок, інша будівля чи споруда, яка належить, громадянину, що звернувся з клопотанням про передачу земельної ділянки, а також земельні ділянки право на які виникло раніше (в цих випадках для прийняття рішення про передачу у власність достатньо звичайної більшості);

2) інші земельні ділянки, які передаються безоплатно з  комунальної власності у приватну власність (в цих випадках для прийняття відповідного рішення раді необхідно зібрати 2/3 голосів депутатів від загального складу ради).

Зазначимо, при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування щодо безоплатної передачі у власність земельної ділянки (із земель комунальної власності) потрібно враховувати категорію земельної ділянки.

Так, достатньо звичайної більшості голосів депутатів ради у разі прийняття рішень при передачі земель безоплатно з комунальної у приватну власність, якщо такі землі перебувають у користуванні громадян. Крім того, якщо це стосується земельних ділянок, на які раніше були видані правоустановчі документи.

2/3 голосів депутатів від загального складу ради необхідно при прийнятті рішень щодо інших земельних ділянок. Зокрема, це стосується ділянок, які раніше не надавались у власність чи користування заявнику.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь