Пришибська сільська громада стала партнером проєкту SURGe

Дата: 19.04.2022 08:05

19.04  Пришибська сільська громада  стала партнером проєкту SURGe

Сьогодні фахівці Пришибської сільської громади на чолі з головою громади Валентиною Городянко взяли участь у телеконференції з представниками проєкту «Супровід урядових реформ в України» (SURGe), під час якої було офіційно розпочато партнерську співпрацю з реалізації всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги».

Ініціативу «Сади Перемоги» було започатковано проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в України» (SURGe) спільно з Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством аграрної політики та продовольства України. Вона спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і залучення додаткових ресурсів для вирощування продуктів харчування задля недопущення продовольчої кризи в Україні.

Під час презентації, проведеної керівником Групи радників Ініціативи проєкту SURGe Юрієм Третяком, учасники дізнались про ключові моменти типової програми «Підтримка самозабезпечення харчовими продуктами на 2022-2024 роки», яка серед іншого охопить наступні питання:

• оцінку поточної ситуації щодо потреб громади у харчових продуктах з урахуванням не тільки чисельності власних мешканців, а й кількості людей, які переїхали до громади під час війни;

• відобразить наявні у громаді ресурси для самозабезпечення харчовими продуктами, а також розвитку місцевого сільгосп-підприємництва;

• визначить план активних дій із самозабезпечення мешканців громади та ВПО харчовими продуктами та пошуку додаткових ресурсів фінансування;

• визначить напрями розвитку підприємницьких і господарських ініціатив у сфері овочівництва, плодоягідної продукції, птахівництва, рибництва тощо, які можуть бути розвинуті завдяки цієї ініціативи.

Отже Пришибська сільська громада не тільки приєдналась до ініціативи «Сади Перемоги», а й вирішила підійти до неї системно – щоб нове городнє військо зробило максимум можливого для Перемоги України!