ПДВ за нульовою ставкою під час війни: важливі зміни

Дата: 28.08.2024 19:41

Фото без опису     Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що 01 серпня 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 липня 2024 року № 831 (надалі – Постанова № 831), якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 02 березня 2022 року № 178 «Деякі питання обкладення податком на додану вартість за нульовою ставкою               у період воєнного стану».

Згідно з нововведеннями, до припинення чи скасування воєнного стану, податок на додану вартість за нульовою ставкою застосовується до операцій з постачання товарів, призначених для потреб Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, інших утворених відповідно до законів військових формувань, їхніх з’єднань, військових частин та підрозділів, розвідувальних органів, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Управління державної охорони, закладів, установ або організацій, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення національної безпеки та оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, таких як:

- запасні частини для транспортних засобів (включаючи акумуляторні батареї);

- автомобільні шини;

- охолоджуючі рідини;

- комплектуючі та додаткове обладнання, визначені нормативними та технічними документами, для транспортних засобів (зокрема спеціальних, спеціалізованих транспортних засобів);

- пально-мастильні матеріали.

Таким чином, зміни, внесені Постановою № 831, дозволяють зменшити фінансове навантаження на державний бюджет та підвищити ефективність забезпечення військових та інших державних структур необхідними матеріалами під час здійснення оборонних закупівель в умовах воєнного стану.